$
בורסת ת"א

גארי בארנט למחזיקי האג"ח: "השוק נראה בריא, אבל אני לא יכול להבטיח כלום"

בששת השבועות האחרונים רשמה אקסטל מכירות בהיקף של מעל 80 מיליון דולר במגדל One57 ומכירות של מעל 125 מיליון דולר במגדל One Manhattan Square

אורן פרוינד 16:4305.09.16

"השמועות על מותו של שוק הנדל"ן בו פועלת החברה היו מוגזמות במידה רבה". כך כתבה היום (ב') אקסטל במצגת שפרסמה למשקיעים בתל אביב.

 

המצגת פורסמה לקראת האסיפה היום של מחזיקי האג"ח. אקסטל, שגייסה מכספי המוסדיים בישראל 1.65 מיליארד שקל והיתה במצוקת מזומנים קשה עד לאחרונה, פרסמה היום נתוני מכירות חיוביים בשני מגדלי היוקרה שלה בששת השבועות האחרונים.

 

יו"ר החברה, גארי בארנט, אמר היום באסיפה: "אנחנו די בטוחים שנשיג את המימון שדרוש לפרויקטים הנוספים שלנו בהמשך, אבל אנחנו לא יכולים להבטיח כלום. שוק הדיור להשכרה נראה די בריא. הייתי פה לפני כמה חודשים ואולי קצת הגזמתי עם התיאורים שלי לגבי שוק הדיור בניו יורק, כי באמת חשבתי שזה המצב. הייתי מודאג ורציתי שכולם ידעו את זה. אבל היום אני עומד פה ואני מרגיש הרבה יותר נוח. עצרנו את משבר הנזילות ואני חושב שאנחנו במצב טוב מאוד. אני לא רוצה לתת שום התחייבויות אבל אני בהחלט מרגיש טוב יותר היום". 

 

על פי המצגת, בששת השבועות האחרונים רשמה אקסטל מכירות בהיקף של מעל 80 מיליון דולר במגדל One57 ומכירות של מעל 125 מיליון דולר במגדל One Manhattan Square.

 

אקסטל היא אחת מיזמיות הנדל"ן הגדולות ביותר בניו יורק ובארה"ב. החברה הייתה מצוייה במשבר נזילות בשנתיים האחרונות על רקע החולשה של שוק דירות היוקרה בארה"ב לאחר הקריסה של מחיר הנפט שהדיר משקיעים אל עבר אפיקים אחרים.

 

אתמול הצליחה אקסטל לסגור חבילת מימון חשובה של 893 מיליון דולר לפרויקט OMS מקונסורציום בנקאי בראשות דויטשה בנק וחברת נדל"ן RXR. המהלך הזה מציב אותה במקום טוב יותר להמשך פיתוח הפרויקטים שלה.

 

גארי בארנט גארי בארנט צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x