$
שווקי חו"ל

כלכלנים: ההסתברות להעלאת ריבית בספטמבר - 35%, בדצמבר - 63%

כך לפי סקר שנערך בבנקים הגדולים בוול סטריט לאחר פרסום דו"ח התעסוקה המאכזב לחודש אוגוסט; חוזים עתידיים מעניקים סיכוי נמוך יותר להעלאת ריבית השנה

שירות כלכליסט 10:0603.09.16

הבנקים הגדולים בוול סטריט דבקים בסברה כי הפד מתכוון להעלות את שיעורי הריבית לפחות פעם אחת השנה, וכי ההעלאה תתרחש בדצמבר כפי הנראה. זאת לאחרנתוני התעסוקה הפושרים לאוגוסט שהקטינו את הסיכוי להידוק מוניטרי החודש.

 

כלכלנים ב-13 מתוף 14 הבנקים המובילים שהשתתפו בסקר של רויטרס אתמול אמרו כי הם מצפים שהפד יעלה את טווח היעד לריבית העוגן קצרת הטווח ברבע נקודת האחוז לרמה חציונית של 0.63% עד סוף השנה. נקודת האמצע הנוכחית של שיעור הריבית היא 0.38%.

 

ילן ופישר ילן ופישר צילום: בלומברג

תוצאות אלו תואמות למדי את תוצאות הסקר שערך רויטרס לפני חודש אז 14 מתוך 21 גופים המנהלים פעילות עסקית ישירות מול הפד חזו להעלאת ריבית בסוף השנה ל-0.63%.

הכלכלנים שנסקרו אתמול העניקו תחזית חציונית של 35% לאפשרות שהפד יעלה את הריביות במפגש הקרוב ב-21-22 בספטמבר של הוועדה הפדראלית לשוק הפתוח – הגוף הקובע את המדיניות המוניטארית של הפד. ההסתברות עולה ל-63% לקראת סוף השנה.

 

לעומת זאת, על פי כלי חיזוי מבוססי-שוק, כגון חוזים עתידיים על קרנות פדראליות, הרי שישנה הסתברות קטנה מ-25% שהפד יעלה את הריבית החודש, ומעט יותר מ-50% הסתברות להעלאה בדצמבר.

  

מתוך 13 הבנקים שצפו לעלייה השנה, רק 3 – גולדמן זאקס, BNP פאריבה וסוסייטה ז'נרל – סברו שהיא תגיע כבר החודש.

 

לפי דו"ח התעסוקה שפורסם אתמול, למשק האמריקאי נוספו 151 אלף משרות באוגוסט - הרבה פחות מהתחזית, שעמדה על 180 אלף.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x