$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

דו"ח התעסוקה המאכזב שלח את וול סטריט לעליות; מיילן איבדה כמעט 5%

המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו בעליות של 0.4%, לאחר הדו"ח שהצביע על תוספת של 151 אלף משרות בלבד באוגוסט. מניית מיילן ירדה על רקע זעם בארה"ב לאחר זינוק במחירה של תרופה לטיפול באלרגיות חריפות. מניית קרניבל איבדה 4.7%, לאחר הורדת המלצה על ידי מורגן סטנלי. בורסות אירופה זינקו לשיא של 4 חודשים. הנפט מסוג WTI ירד השבוע ב-7%. ביום שני לא יתקיים מסחר בשל הלייבור דיי

שירות כלכליסט 23:0002.09.16
דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי

דאקס קאק פוטסי

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

23:00 - בורסות ניו יורק ננעלו הערב בעליות שערים, לאחר דו"ח התעסוקה המאכזב שהצביע על תוספת של 151 אלף משרות בלבד באוגוסט - נתון שעשוי להרחיק עוד יותר את העלאת הריבית על ידי הפד. המדדים המובילים - נאסד"ק, דאו ג'ונס ו-S&P 500 - עלו עם נעילת המסחר ב-0.4%. בסיכום שבועי, עלו דאו ג'ונס ו-S&P 500 ב-0.5%, בעוד נאסד"ק התחזק ב-0.6%.

 

מניות שבלטו היום במסחר: מיילן איבדה 4.7%, על רקע זעם ציבורי בארה"ב בעקבות עלייה חדה במחיר ה-Epipen - תרופה המיועדת לחולים הסובלים מאלרגיות חמורות. במקביל לכך חשפה היום המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון תוכנית שנועדה להילחם במחירים הגבוהים של תרופות מרשם בארה"ב. טסלהשל אלון מאסק ירדה ב-1.5%. כזכור, אתמול התפוצצה הרקטה של SpaceX בפלורידה - מה שהוביל לאובדן הלוויין עמוס 6.  מניית קרניבל ירדה ב-4.7% לאחר הורדת המלצה של מורגן סטנלי, על רקע מה שנראה כהאטה בקצב הזמנת שיט התענוגות באוגוסט.

 

21:30 - כשברקע דו"ח התעסוקה המאכזב ונכונותו של פוטין לפעול להקפאת מכסות הייצור של הנפט, ננעלו הערב החוזים על הזהב השחור מסוג WTI בעלייה נאה של 3% על 44.4 דולר לחבית. עם זאת, בסיכום שבועי ירד מחיר הנפט ב-7%. החוזים על הזהב עלו היום ב-0.7%. מחיר המתכת היקרה ננעל על 1,326.7 דולר לאונקיה. בסיכום שבועי רשם הזהב עלייה מזערית של 0.1%.

 

קידוח נפט מסוג WTI קידוח נפט מסוג WTI צילום: רויטרס

 

20:30 - מספר אסדות הקידוח הפעילות בארה"ב (נפט וגז גם יחד) עלה השבוע ב-8 ל-497 בסך הכל - כך מדווחת Baker Hughes. מספר אסדות הקידוח של נפט עלה ב-1 ל-407. 

 

19:25 - החוזים על הנפט מסוג WTI עולים 2.9% לרמה של 44.4 דולר לחבית. העלייה נרשמת על רקע דו"ח התעסוקה המאכזב לחודש אוגוסט ודברים שאמר נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שבהם ביטא נכונות עקרונית להגיע להסכמה על הקפאת מכסות הייצור, לקראת פגישת מנהיגי אופ"ק מאוחר יותר החודש.

 

19:00 - בורסות אירופה ננעלו הערב בעליות שערים חדות, כאשר מדד הבנצ'מארק האירופי, Europe Stoxx 600, עלה ב-2% וננעל בשיא של יותר מ-4 חודשים. המדד ננעל על 350.44 נקודות - הרמה הגבוהה ביותר מאז 20 באפריל, על פי Dow Jones Data. בסיכום שבועי עלה המדד גם כן ב-2%. מדד פוטסי הבריטי עלה ב-2.2% ורשם את העלייה היומית החדה ביותר שלו זה חודשיים. הקאק הצרפתי זינק ב-2.3%, ואילו הדאקס הגרמני עלה ב-1.4%.

 

17:30 - בתוך כך, ההזמנות התעשייתיות למוצרים שמיוצרים בארה"ב זינקו בחודש יולי ב-1.9% - העלייה הגדולה ביותר זה תשעה חודשים. אף שמדובר בנתון חיובי, כלכלנים שנסקרו על ידי אתר "מארקטווטש" ציפו לעלייה בשיעור משמעותי יותר של 2.3%. בלטו במסחר: מניית Veolia הצרפתית שזינקה 4.9% וחברת האנרגיה ההולנדית SBM שמנייתה צנחה ב-11.5%, לאחר שהתביעה בברזיל דחתה עסקה שהיתה אמורה לאפשר לבכירי החברה להימנע מהעמדה לדין באשמת שחיתות בחוזים הקשורים לחברת הנפט פטרובראס.

 

16:30 - כשברקע דו"ח התעסוקה לחודש אוגוסט, פתחו המדדים המובילים בניו יורק את המסחר היום בעליות שערים: נאסד"ק ו-S&P 500 עלו ב-0.4%, בעוד דאו ג'ונס טיפס 0.3%.

 

15:45 - דו"ח תעסוקה מאכזב בארה"ב: רק 151 אלף משרות נוספו למשק האמריקאי באוגוסט, מה שעשוי לדחות את מועד העלאת הריבית. האנליסטים ציפו לתוספת של 180 אלף משרות. שיעור האבטלה נותר על 4.9%.

 

בעקבות הנתונים רושמים החוזים על המדדים המובילים בוול סטריט עליות של עד 0.4%. באירופה מתחזקות עליות השערים.

 

 

במקביל פורסמו נתוני סחר חוץ של ארה"ב - היבוא ירד ב-0.8%, היצוא עלה ב-1.9% - השיעור הגבוה ביותר מאז פברואר 2014. הגירעון המסחרי ירד ב-11.6% ל-39.5 מיליארד דולר.

 

13:45 - החוזים ביו יורק נסחרים ביציבות. קבוצת החברות של אלון מאסק ממשיכה לסבול מהתפצצות הרקטיה של SpaceX אתמול. חברת המכוניות החשמליות טסלהאיבדה אתמול 5% וחברת החשמל הסולארי סולאר סיטי איבדה 9%. ההערכות הן כי המיזוג עליו הודיעו טסלה וסולאר סיטי לפני מספר חודשים נמצא בסכנה - כאשר יותר ויותר משקיעים רואים בו סוג תוכנית חילוץ עבור חברת המערכות סולאריות שסובלת מהפסדים.

 

13:00 - הבנק הבריטי ברקליס הלווה 3 מיליארד דולר לקטאר למימון רכישת מניות, כחלק ממאמצי הבנק להשיג השקעות במזה"ת בעיצומו של המשבר הפיננסי ב-2008, כך עולה מתביעה שהגישה חברת ההשקעות של אמנדה סטבלי, PCP קפיטל פרטנרס. על פי התביעה, שהוגשה בבית המשפט הגבוה בבריטניה, ברקליס לא חשפו את דבר ההלוואה ושילמו למשקיעים הקטארים 280 מיליון ליש"ט (371 מיליון דולר) נוספים בתשלומים "חבויים". בתביעה גורסים כי גיוס ההון של 7.3 מיליארד ליש"ט מצד הבנק היה "הונאה על בעלי המניות".

מניית ברקליס מאבדת 0.1% בלונדון.

 

 

ברקליס ברקליס צילום: בלומברג

 

12:00 - עכשיו זה רשמי - סמסונג הכריזה ריקול למכשירי הגלקסי נוט 7 החדשים שלה, עקב בעיות בסוללה (ראו למטה).

 

המדדים באירופה רושמים עליות - מדד יורו סטוקס 600 מוסיף 0.2% לערכו.

 

11:00 - הבורסות באירופה נפתחו בעליות קלות. מדד פוטסי בלונדון עולה ב-0.3%, קאק בפריז מטפס ב-0.6%, ודאקס בפרנקפורט מוסיף 0.25 לערכו.

 

מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI עולה ב-0.3% לרמה של 43.25 דולר לחבית. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר היום כי רוסיה מעוניינת בהסכם עם מדינות אופ"ק על הקפאת היקף הייצור. חברות אופ"ק מתוכננות לקיים שיחות לא רשמיות באלג'יריה ב-27 בספטמבר, גם שר האוצר הרוסי אלכסנד נובאק צפוי להשתתף בפגישה.

 

באסיה ננעל המסחר במגמה מעורבת.

 

09:15 - סמסונג שוקלת לבצע ריקול של מכשירי הגלקסי נוט 7 החדשים שלה, זאת לנוכח דיווחים על התלקחות מכשירים בזמן ההטענה - כך מדווחת סוכנות החדשות רויטרס, המתבססת על אדם המקורב לנושא.

 

מדד ניקיי ביפן ננעל בירידה מזערית של 0.1%. מדד האנג סנג עולה ב-0.6%, והבורסה בשנגחאי מאבדת 0.1%. באירופה, החוזים רושמים עליות קלות.

 

התשואה על איגרות החוב הארוכות של יפן מזנקת היום לרמה הגבוהה מזה חמישה חודשים, עקב האי-ודאות לקראת פגישת המדיניות של הבנק המרכזי במדינה, שתיערך ב-20-21 בספטמבר.

 

בורסת טוקיו בורסת טוקיו צילום: אם סי טי

מניית האצ'יסון עולה ב-4.3% בהונג קונג, לאחר שקיבלה את אישור האיחוד האירופי למיזוג עם VimpelCom - שייצור את חברת הסלולר הגדולה באיטליה. 

 

 08:15 - הבורסות באסיה נסחרות במגמה מעורבת. מדד האנג סנג עולה ב-0.4%, ומדד ניקיי בבורסת טוקיו מאבד 0.3%. בדרום קוריאה עולה מדד קוספי ב-0.2% - הממשלה עדכנה את נתוני הצמיחה לרבעון השני ל-3.3% בשיעור שנתי, מ-3.2% בקריאה הקודמת.

 

עיני המשקיעים נשואות לארה"ב, שם יפורסם היום דו"ח התעסוקה לחודש אוגוסט (15:30 שעון ישראל). לנתונים תהיה השפעה מכרעת על החלטת הריבית של הפדרל ריזרב, שתתקבל בהמשך החודש. ציפיות האנליסטים הן לתוספת של 180 אלף משרות. אתמול ננעלה וול סטריט בעליות קלות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x