$
בורסת ת"א

דוחות לידר חושפים: ילין ולפידות יקבלו עוד 7 מיליון שקל רגע לפני חוק שכר הבכירים

בית ההשקעות לידר שוקי הון, המחזיק ב-50% מבית ההשקעות ילין לפידות, דיווח בדוחות המחצית כי חברות הניהול שדרכן מקבלים דב ילין ויאיר לפידות את שכרם הודיעה על הסרת תקרת המענק השנתי

רחלי בינדמן 19:3601.09.16

בדוחות המחצית של לידר שוקי הון מסתתר פרט מעניין: הדוחות של החברה המחזיקה ב-50% מבית ההשקעות ילין לפידות חושפים כי דב ילין ויאיר לפידות, המחזיקים ב-50% הנותרים בבית ההשקעות והם המייסדים שלו החליטו להסיר מגבלה שהטילו על עצמם למענק השנתי שלו הם זכאים וזאת החל משנת 2016.

מה דעתך על מניית אטראו שוקי הון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המשמעות, כך לפי דוחות לידר הוא קיטון של 7.1 מיליון שקל בחלקה של לידר ברווחי בית ההשקעות המשותף. המגבלה שהטילו על עצמם השניים היא תקרת מענק של כ-3.2 מיליון שקל לכל אחד מהם וזאת כאשר לפי החוזה שלהם הם זכאים ל-5% מהרווח השנתי של החברה. בשנים האחרונות הם הגיעו לתקרת המענק ועקפו אותה ולכן בעצם ויתרו על מענק שמגיע להם. הפעם מדובר בתוספת של 7 מיליון שקל בסך הכל.

 

החל מאוקטובר שכרם של ילין ולפידות יוגבל לעלות שנתית של 2.5 מיליון שקל בשנה וזאת בהתאם לחוק שכר הבכירים החדש אם כי ממילא הם נהנים מדיבידנדים שמחלקת ילין לפידות מכוח היותם בעלי מניות.

 

יאיר לפידות מנכ"ל משותף בבית ההשקעות ילין לפידות יאיר לפידות מנכ"ל משותף בבית ההשקעות ילין לפידות צילום: תומי הרפז

 

בתוך כך חושפים הדוחות כי לידר שוקי הון, שעתה נותרה ללא פעילות משל עצמה לאחר שמכרה את אחזקותיה בפעילות הברוקראז' והחיתום למנהלי לידר בהם עמית ורדי ורנן כהן אורגד, ממשיכה לנהל משא ומתן עם דב ילין ויאיר לפידות על תנאי העסקתם המחודשים. הצדדים מנהלים בין היתר משא ומתן על תקרת שכר שתחול על השניים המכהנים כמנכ"לים משותפים בחברה ועל השהיית מנגנון הבמבי בינם ובין לידר. כפי שנחשף לראשונה בכלכליסט, בלידר מעוניינים ליצוק את פעילות ילין לפידות לשלד הבורסאי שנותר מלידר באופן שילין לפידות תהפוך לבורסאית והיא צפויה להיסחר לפי שווי של כמיליארד שקל.

 

לדב ילין וליאיר לפידות כח מיקוח משמעותי מול לידר שנשלטת על ידי קרן עזבונו של דן דוד ז"ל שכן לידר מעוניינת ביציקת הפעילות של חברת הבת לתוך לידר כדי להציף ערך וללא הסכמת ילין ולפידות המהלך לא יבוצע. משכך, יתכן ולידר תידרש לוותר ולתת למשל לשניים 51% מבית ההשקעות (תוספת 1%) בתמורה להסכמתם.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x