$
בורסת ת"א

בעקבות פיצוץ לוויין "עמוס 6": עסקת מכירת חלל תקשורת צפויה להתבטל

הסיבה: שיגור הלווין היה אחד מהתנאים המתלים לעסקת המכירה של חלל לחברת התקשורת הסינית Xinwei תמורת 285 מיליון דולר; מהקבוצת הסינית נמסר: ״אנחנו לומדים את משמעות האירוע״

גולן חזני 18:3301.09.16

הרקטה של חברת סייפאקס (SpaceX) שאמורה הייתה לשאת בסוף שבוע הקרוב לחלל את הלוויין הישראלי "עמוס 6" התפוצצה היום (ה') אחר הצהריים כאשר הלוויין עליה - המשמעות המיידית שעסקת מכירת חלל תקשורות עליה חתם שאול אלוביץ צפויה להתבטל.

 

בשבוע שעבר הודיעה חלל תקשורות שבשליטת אלוביץ (64.5%) כי היא מצויה במגעים מתקדמים למכירת פעילותה תמורת 285 מיליון דולר לחברת Luxemburg Space Telecommunications, חברה לוקסמבורגית מקבוצת התקשורת הסינית Beijing Xinwei Technology Group.

 

במסגרת ההסכם, Luxemburg Space Telecommunications, הייתה אמורה לרכוש בדרך של מיזוג משולש הופכי, את כל מניות החברה, בתמורה ל-285 מיליון דולר כאשר השלמת המיזוג כפופה לתנאים מתלים ובניהם: שיגור הלוויין עמוס 6. וכשזה הושמד, העסקה ככל הנראה לא תצא לפועל.

 

מדובר באירוע נדיר בו מאבדת חברה אחת שני לוויינים בתוך פחות משנה. הסטטיסטיקה מצביעה על לווין אחד מתוך 200 שיוצא מכלל שימוש ובחברת חלל מדובר בשניים מתוך ארבעה בתוך פחות משנה. בחודש דצמבר האחרון איבדה החברה קשר עם הלווין הקודם עמוס 5 והכריזה עליו כטוטאל-לוס לאחר שכל הניסיונות לחידוש הקשר איתו לא צלחו. לוויין עמוס 5 ייצר הכנסות שנתיות לחלל של 40 מיליון דולר ולוויין עמוס 6 היה אמור להחליפו.

 

מקבוצת xinwei נמסר: ״אנחנו לומדים את משמעות האירוע״.

 

שאול אלוביץ' בעל השליטה בחלל תקשורת שאול אלוביץ' בעל השליטה בחלל תקשורת

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x