$
בורסת ת"א

חדשות טובות למשקיעי אורבנקורפ: גיסין בדרך להחזיר את מרבית החוב לישראל

מכירת נכסים בקנדה צפויה להכניס 106 מיליון שקל לטובת הנושים בישראל. בצירוף סכום של 8 מיליון שקל שבידי הנאמן, מחזיקי האג"ח צפויים לקבל לכל הפחות 60% מהחוב

אורן פרוינד 18:5531.08.16

חדשות טובות למשקיעי אורבנקורפ. חברת הנדל"ן הקנדית שגייסה בתחילת השנה 180 מיליון שקל ממשקיעים ישראליים וקרסה בתוך ארבעה חודשים בלבד, עושה סימנים של תחייה מחדש.  

עורך הדין גיא גיסין, הממונה מטעם בית משפט המחוזי בתל אביב על חברת אורנבקרופ אינק, צפוי להחזיר 36 מיליון דולר קנדי (105 מיליון שקל) לנושים בישראל בחודשים הבאים.

 

 

כפי שנחשף בכלכליסט בחודש יולי האחרון, גיסין מנהל מזה מספר שבועות ביחד עם חברת הנאמנות הקנדית KSV מו"מ מתקדם למכירת ארבעת הנכסים המרכזיים של אורבנקורפ בטורונטו לפי שווי של 70 מיליון דולר קנדי. מדובר בארבע עתודות קרקע בטורונטו (Patricia, Mallow, Lawrence ו־Caledonia) , שרשומות בספרי החברה בשווי 55 מיליון דולר נכון ליוני 2015 (הדוחות האחרונים שפורסמו) וההערכות הן שמחיר המכירה שלהם יהיה גבוה יותר.

 

בדו"ח שפורסם היום על ידי גיסין נכתב כי התקבלו 46 הצעות רשמיות לרכישת ארבעת הנכסים ונבחר להמשיך עם מספר גופים שונים לביצוע העסקה עד אמצע חודש אוקטובר.

 

מחיר המכירה של ארבעת הנכסים אינו פורסם, אולם צוין במפורש כי כל הכסף לנושים של ארבעת הנכסים יוחזר במלואו. מצבת הנושים של ארבעת הנכסים כולל, חוב של 36 מיליון דולר קנדי לחברת אורבנקורפ אינק (החברה שהנפיקה את האג"ח בישראל) וזו צפויה לקבל אותו עם השלמת המכירה של הנכסים בחודש אוקטובר. החלוקה למחזיקים תיעשה כמה חודשים אחרי, לאחר קבלת אישורים מגורמים שונים.

 

ביחד עם כרית בטחון שנשארה אצל הנאמן הישראלי בהיקף של 8 מיליון שקל לצורך תשלום ריבית, נראה כי מחזיקי האג"ח של אורבנקורפ צפויים לקבל 113 מיליון שקל מהחוב שלהם שהם כ-60% מהחוב.

 

ההחזר עשוי לגדול אף יותר. בדו"ח של גיסין נכתב כי ייתכן שהנכסים יימכרו בסופו של יום במחיר גבוה יותר מהיקף ההלוואות במה שיחזיר למחזיקי האג"ח הישראלים כסף נוסף. מעבר לכך נותרו עוד מספר נכסים נוספים בחברת אורבנקרופ הקנדית וגם מהם מקווה גיסין להחזיר כסף נוסף לנושים הישראלים.

 

הבעלים של החברה אלן ססקין רכש את הקרקעות המדוברות בשנים 2014-2013 והיום בנויים עליהן בתי ספר נטושים עם תוכניות מאושרות להקמה של 207 יח"ד. החברה כבר מכרה 91 דירות מהפרויקטים הללו וקיבלה מקדמות מהרוכשים הקנדים. אלה צפויים לקבל את כספם בחזרה וקודמים למחזיקי האג"ח הישראליים בסדר הנשייה. ארבעת הנכסים המוצעים למכירה הם חלק מפורטפוליו של חמישה נכסים יזמיים של אורבנקורפ שיועדו להימכר לתאגיד הקנדי הענק Mattamy.

 

 

גיא גיסין גיא גיסין צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x