$
שווקי חו"ל

בכיר בפד: "נדהם משיעור האבטלה הגבוה של השחורים - כפול מהלבנים"

ניל קשקארי, נשיא הפדרל ריזרב במיניאפוליס, התחייב לפעול לשינוי המצב. לדבריו, "אם להתנסח באופן בוטה, הלבנים מסתדרים לא רע"

מיקי גרינפלד 18:3631.08.16

נשיא הפד הטרי במינאפוליס ניל קשקארי (Neel Kashkari) העביר היום (ד') ביקורת על הפערים ברמות האבטלה בין האוכלוסייה הלבנה לאוכלוסייה האפרו-אמריקאית, ואמר כי הוא נדהם מכך שלא הוצג לכך הסבר מספק.  

"ישנה סטטיסטיקה מטרידה מאד על הכלכלה האמריקאית, לפיה שיעור האבטלה באוכלוסייה השחורה הוא כמעט כפול משיעור האבטלה באוכלוסייה הלבנה", אמר קשקארי בכנס בארה"ב.

 

"אם הכלכלה משגשגת, שיעור האבטלה אצל הלבנים עומד על 4% ואצל השחורים על 8%, אם הכלכלה במיתון אז שיעור האבטלה אצל הלבנים הוא 8% ואצל השחורים הוא 16%", אמר עוד קשאקרי, שנכנס לתפקידו כנשיא הפד במינאפוליס בתחילת השנה.

 

"אני נדהם מכך שעדיין בארה"ב אין הסבר לכך. אנחנו חיים להבין למה זה קורה אם יש לנו רצון לתקן את זה".

 

קשאקרי אמר בכנס כי הוא יפעל למען קידום המחקר בנושא, על מנת להגיע למידע הנדרש: "אבקש ששכוחות המחקר המובילים שיש לשלוחת הפד במינאפוליס ובמערכת הפד כולה יפעלו על מנת להבין מדוע השחורים נותרים מאחור". הוא הביע תקווה שגם הקונגרס יהיה מעורב בנושא.

 

הנשיא המקומי סיפר שהוא הופתע לגלות על הפערים הגזעיים במחוז שתחת אחריותו. "יש פערים אדירים בין האזרחים על בסיס צבע באופן כללי באזור מינסוטה. אם להתנסח באופן בוטה, הלבנים מסתדרים בכלל לא רע".

 

 בעניין הריבית אמר קשקארי כי הוא מעדיף להמתין לעלייה נוספת באינפלציית הליבה לפני החלטה על העלאת ריבית נוספת. "עדיין לא הגענו לשם ולזה אני מחכה", אמר קשקארי, שאינו חבר מצביע השנה בועידת השוק החופשי של הפד (בניגוד לחברים בהנהלת הפד בוושינגטון, הנשיאים בשלוחות ברחבי ארה"ב אינם חברים מצביעים קבועים בועידה הקובעת את הריבית אלא מתחלפים מדי שנה על פי סדר ידוע מראש).

 

נשיא הפד של מיניאפוליס ניל קשקארי נשיא הפד של מיניאפוליס ניל קשקארי צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x