$
שווקי חו"ל

אל עריאן: "דוח תעסוקה מוצלח יעלה את סיכויי העלאת הריבית בספטמבר ל-80%".

היועץ הכלכלי הבכיר של Allianz אומר בראיון ל-CNBC כי נתוני משרות חיוביים, עלייה בשכר ושמירה על שיעור האבטלה ללא שינוי ידחפו את הפד להעלאת ריבית בישיבה הקרובה. בשוק נותנים סיכוי של 25% להעלאת ריבית בספטמבר

מיקי גרינפלד 15:0431.08.16
מוחמד אל עריאן (Mohamed El-Erian), היועץ הכלכלי הבכיר ב- Allianz (ומנכ"ל פימקו לשעבר) אומר היום כי הסיכוי להעלאת ריבית הפד בישיבה של ספטמבר (21-20 בחודש) עומד על 60%, "אך דוח תעסוקה מוצלח יעלה את הסיכוי ל-80%". דו"ח התעסוקה לחודש אוגוסט יפורסם בשישי הקרוב.

 

"מה שיקפיץ את הסיכוי לרמה גבוהה כזו הוא דוח תעסוקה שיכלול שלושה דברים: משרות חדשות בהיקף של למעלה מ-180 אלף, עלייה ברמת השכר ויציבות ברמת ההשתתפות בשוק העבודה באופן שלא יעלה את שיעור האבטלה"", אמר אל עריאן בראיון ל-CNBC.

 

השוק אינו שותף לעמדתו של אל עריאן, כשנכון להיום, על פי סקרי הכלכלנים, הסיכוי שמעניקים להעלאת ריבית בספטמבר עומד על 25%. הסיכוי שמעניקים בשוק להעלאת ריבית בדצמבר עומד על 55.9%.

 

"יהיה להם מאד קשה לא להעלות ריבית עם המשרות, שיעור ההשתתפות והשכר יצדיקו התקדמות עם הריבית, כשאנחנו במצב קרוב לתעסוקה מלאה", אמר אל עריאן. למעשה, טען אל עריאן בראיון, גם אם הדוח ההחודשי ישיג שניים מהיעדים שהזכיר, זה יספיק על מנת לגרום לפד להעלות ריבית.

 

בחודש יולי נוספו לכלכלה האמריקאית נוספו ביולי 255 אלף משרות חדשות, שיעור ההשתתפות בכוח העבודה עלה ל-62.8%, לאחר שמעל 400 אלף איש הצטרפו לכוח העבודה. שיעור האבטלה נותר ברמתו, על 4.9%, והשכר הממוצע לשעה טיפס ב-0.3% לרמה של 25.60 דולר.

 

מוחמד אל עריאן מוחמד אל עריאן צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x