$
שווקי חו"ל

מיזוג המתוקים נכשל: מונדלז ביטלה את הצעת הרכש להרשי

חברת המוצרים המתוקים השנייה בגודלה בעולם - יצרנית אוראו וקאדברי - הודיעה על סיום המגעים, לאחר שהרשי דחתה את תנאי העסקה שהוצעו לה. מניית הרשי נופלת בטרום מסחר בניו יורק

מיקי גרינפלד 13:3030.08.16

ענקית המוצרים המתוקים מונדלז (Mondelez International) הודיעה על ביטול הצעת המיזוג שהגישה להרשי - כחודשיים לאחר שהרשי דחתה את הצעת הרכש הראשונית של מונדלז, שעמדה על 23 מילארד דולר.

 

הרשי מגיבה להודעה בנפילה של יותר מ-10% בטרום מסחר בניו יורק (ב-NYSE - סימול HSY), מונדלז עולה ב-3% (בנאסד"ק - MDLZ) 

החברות המשיכו במגעים בשבועות האחרונים, אך אלה כאמור הסתיימו ללא הצלחה. "אין נתיב שיכול להוביל להסכם בין הצדדים", אמרה מנכ"לית מונדלז איירין רוזנפלד (Irene Rosenfeld).

 

קבוצת המתוקים מונדלז (שמרכזה באילינוי) פוצלה מענקית המזון האמריקאית קראפט פודס (Kraft Foods) בשנת 2012 - קראפט העצמה התמזגה בשנה שעברה עם חברת היינץ (ויצרה את קבוצת Kraft Heinz). מונדלז מייצרת בין היתר את שוקולד קאדברי ומסטיקי טרידנט, וכוללת את חטיבת עוגיות נביסקו (Nabisco) האחראית על ייצור עוגיות אוריאו.

 

מונדלז היא יצרנית המתוקים השנייה בגודלה בעולם ואילו הרשי ניצבת במקום החמישי. מיזוג בין השתיים היה יוצר חברה השולטת על 18% משוק המתוקים - גדולה מחברת מארס, הנמצאת במקום הראשון (עם שליטה על 13% משוק המתוקים).

 

מונדלז הבטיחה להרשי כי החברה הממוזגת תקבל את המותג הרשי ותעביר את המטה שלה לפנסיבלניה, מקום מושבו של מטה הרשי, אך כאמור, ההצעה לא סיפקה את החברה המתחרה. מניית הרשי רשמה מתחילת השנה זינוק של 25%, מונדלס ירדה בתקופה זו ב-4%.

 

שוקולד הרשי שוקולד הרשי צילום: דוד הכהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x