שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אפריקה ישראל של לבייב הפסידה 163 מיליון שקל ברבעון השני של 2016

גם ברבעון השני של 2016 אפריקה סבלה בעיקר מהפעילות המפסידה של אפריקה תעשיות שהסבה הפסד של כ-40 מיליון שקל עם הערת "עסק חי" והמשך ההפחתות על פעילות הנדל"ן ברוסיה

אורן פרוינד 12:4130.08.16

חברת האחזקות אפריקה ישראלשבשליטת לב לבייב הפסידה 163 מיליון שקל ברבעון השני של 2016, צמצום של 9% לעומת ההפסד ברבעון המקביל שנה שעברה. כך עולה מדוחות החברה שפורסמו היום (ג').

 

ברבעון השני של 2016 אפריקה סבלה בעיקר מהפעילות המפסידה של אפריקה תעשיות שהסבה הפסד של כ-40 מיליון שקל עם הערת "עסק חי" והמשך ההפחתות על פעילות הנדל"ן ברוסיה, שמהווה כ-45% מהיקף הנכסים של החברה, שעדיין סובלת מהמשבר המאקרו כלכלי במדינה.

 

גם בדוחות הרבעון השני צורפו לדוחותיה של אפריקה ישראל הערת "עסק חי" בהמשך לדוחות הרבעון הרביעי של 2015 והראשון של 2016.

 

אפי פיתוח, שמרכזת את הפעילות הבעייתית של אפריקה ישראל ברוסיה, צפויה לצאת מן החברה בשבועות הקרובים. לבייב צפוי להשלים עד ה-10 לספטמבר את רכישת מניותיה (65%) של אפריקה ישראל באפי פיתוח תמורת 550 מיליון שקל ובכך להוציא את הפעילות הזו מאפריקה ישראל.

 

מי שכן תישאר בקבוצת אפריקה ישראל היא אפריקה תעשיות, שאינה מצליחה להתאושש מתקופה ממושכת של הפסדים בעיקר הודות לפעילות החברה הבת נגב קרמיקה. באפריקה תעשיות החליטו לסגור מספר פעילויות של נגב קרמיקה כמו תצוגות של מוצרים ומכירה של מוצרים שונים, לצד יציאה מעבודה עם ספק שיש מרכזי. אלו הביאו להפחתות ברבעון השני של 2016 ולהפסד האמור.

 

לאפריקה תעשיות ישנה בעיה נוספת בצורת הלוואה של כ-150 מיליון שקל לגופי הפנסיה - מגדל (100 מיליון שקל) ומיטב דש (50 מיליון שקל) שאינה יכולה לפרוע. באפריקה תעשיות התחייבו כי יפרעו 30 מיליון שקל בשנה ומאחר שנגב קרמיקה אינה מסוגלת לחלק דיבידנדים לאפריקה תעשיות לא נותר לה ברירה אלא לפתוח במו"מ לדחייה בתשלומים.

 

באפריקה תעשיות ביקשו מהמוסדיים שיחכו חצי שנה כשבזמן הזה הם פועלים למכור אחת מהחברות הבנות בכדי להחזיר את ההלוואה. פקר פלדה היא החברה המועמדת ביותר למכירה.

 

ממשיכים לגבש הסדר חוב

 

באפריקה ממשיכים במו"מ לגיבוש הסדר חוב כולל עם מחזיקי האג"ח להם חייבת החברה 3 מיליארד שקל ואינה יכולה לעמוד בתשלומים. בדוחות החברה לא פורסם שום עדכון אודות המו"מ אולם כפי שנכתב בכלכליסט בשבוע שעבר מחזיקי האג"ח והחברה מקדמים מתווה שיכלול מכירה של אחת מחברות הבנות או הכנסת שותף נוסף לחברת האם אפריקה ישראל.

 

הדיונים כרגע נידונים סביב המרת חוב של מיליארד שקל למחזיקי האג"ח כנגד הקצאה של 25% מהמניות לטובת מחזיקי האג"ח. לבייב, או כל משקיע אחר שאולי יימצא, צפוי להזרים 400-500 מיליון שקל לאפריקה ישראל ולקבל 70%-75% מהמניות בתמורה. באפריקה העריכו כי ההסדר יושלם בתוך מספר חודשים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x