שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דלק הרוויחה 80 מיליון שקל ברבעון: תשובה ימשוך דיבידנד של 48 מיליון שקל

הרווח הנקי של קבוצת החברות זינק בכמעט פי 4 לעומת הרבעון המקביל אשתקד; החברה הודיעה כי תחלק דיבידנד של 80 מיליון שקל כאשר חלקו של יצחק תשובה עומד על 60.5%

אורן פרוינד 10:2030.08.16

קבוצת דלק, בשליטתו של יצחק תשובה, פרסמה היום (ג') את דוחותיה הכספיים לרבעון השני של שנת 2016. קבוצת החברות סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 80 מיליון שקל, כמעט פי 4 לעומת רווח נקי של 22 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה. החברה הודיעה כי תחלק את כל הרווח שלה כדיבידנד לבעלי המניות, כאשר יצחק תשובה צפוי לקבל 48 מיליון שקל מתוך הדיבידנד בהתאם לחלקו היחסי בחברה (60.5%).

 

מנגד, תיק ניירות הערך הזרים של החברה, שכולל בתוכו בעיקר מניות של וודסייד ונובל, הניב הפסד של 73 מיליון שקל במהלך המחצית הראשונה של 2016 (5 מיליון שקל ברבעון השני).

 

דלק נהנתה הרבעון מזרימה מואצת ממאגר הגז תמר וזו הסיבה העיקרית לשיפור ברווח שלה ביחס לרבעון המקביל. הזרימה של הגז ממאגר תמר הניבה במהלך הרבעון השני של 2016 רווח נקי של 85 מיליון שקל, המשקפים זינוק של כ-42% לעומת הרבעון המקביל, אולם ירידה של 20% ביחס לרבעון הקודם. בדלק הסבירו את הירידה ברבעון השני לעומת הרבעון הקודם בעקבות עונתיות. חברת האנרגיה הקנדית איתק'ה שנרכשה על ידי דלק במהלך אוקטובר 2015, הניבה הפסד של 13 מיליון שקל במהלך הרבעון השני של 2016.

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: אוראל כהן

 

פעילות מכירת הדלקים המסורתית באמצעות תחנות התדלוק "דלק" רשמה במהלך הרבעון השני רווח זעום של 4 מיליון שקל (בדומה לרבעון הראשון של השנה), לעומת רווח של 40 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

הירידה נבעה מהוזלה של מחירי הדלק שפגעו ברווחיות של המגזר. עוד עולה מהדוחות כי ברבעון השני חל קיטון בהוצאות המימון של הקבוצה, הנובע בעיקרו ממימושים שביצעה הקבוצה שהקטינו את רמת המינוף. כחלק מיישום אסטרטגיית המיקוד העסקי בתחום האנרגיה, ודרישות חוק הריכוזיות הודיעה השבוע הקבוצה על חתימת הסכם מחייב למכירת כל אחזקותיה (52.31%) בחברת הפניקס לקונצרן הבינלאומי Yango Investment. התמורה, אשר נקבעה על פי ההסכם על סך של כ-1.95 מיליארד שקל, תשולם במלואה במזומן במועד השלמת העסקה.

 

מוקדם יותר החודש חתמה הקבוצה על עסקה למכירת אחזקותיה בתחנת הכוח באשקלון בתמורה לסכום מזומן כולל של כ-200 מיליוני שקלים, עסקה אשר עם השלמתה צפויה להניב לחברה רווח המוערך בכ-40 מיליוני שקל.

 

בחודש יולי האחרון הנפיקה הקבוצה בהצלחה שתי סדרות אגרות חוב להמרה בהיקף כולל של 1.1 מיליארד שקל שזכו לביקושי יתר מצד השוק המוסדי והפרטי. נכון למועד פרסום הדוחות בקופת החברה מזומנים ומסגרות אשראי לא מנוצלות בהיקף של כ-2.75 מיליארד שקל.

 

אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק אמר היום ביחס לדוחות כי "חלקה הראשון של שנת 2016 היה משופע באירועים חיובים וחשובים מבחינת קבוצת דלק: החל מאישור מתווה הגז, דרך ההנפקה המוצלחת של שתי סדרות אג"ח להמרה, שזכו לביקושי שיא מצד השוק המוסדי והפרטי בהיקף כולל של כ-2 מיליארד שקל, החתימה על מכירת מאגרי כריש תנין בהתאם למתווה הגז המאושר לחברת Energean Oil & Gas היוונית, וההסכם שנחתם לפני ימים אחדים למכירת אחזקתנו בפניקס לקונצרן הבינלאומי "יאנגו" במחיר של כ- 1.95 מיליארד שקל. החודשים הקרובים יעמדו בסימן קידום תוכניות הפיתוח של מאגר לוויתן בהתאם ללוחות הזמנים של מתווה הגז, וביצוע קידוח "תמר 8", אשר עתיד להתבצע כבר בחודש נובמבר הקרוב".

אסף אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק אסף אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק צילום: בלומברג

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x