$
בורסת ת"א

מיהם האחים שרוצים לרכוש את השליטה בכלכלית בחצי מיליארד שקל?

שני יהודים אמריקאים הגישו הצעה לרכישת החברה מבעלי המניות. מחיר ההצעה נמוך ב-12% משווי השוק - אך הוא עשוי לעלות בהמשך

אורן פרוינד 15:0828.08.16

הצעה חדשה לרכישת השליטה בחברת הנדל"ן כלכלית ירושלים. חברת Shayna Investments הרשומה באיי הבתולה (BVI) שבראשה עומד הישראלי עופר סיידוף, הציע לרכוש 29.17% מהון המניות הרשום למסחר של החברה.  

סיידוף, יהודי ישראלי לשעבר שעשה את הונו בעסקי נדל"ן בארה"ב, הציע עבור המניות של כלכלית ירושלים 533 מיליון שקל. ההצעה נעשתה במחיר של 7.25 שקל למניה, דיסקאונט של 12.13% ממחיר הבסיס של המניה היום בבורסה בתל אביב ונמוך ב-29% מההון עצמי שלה.

 

סיידוף החל לעבוד על המפרט להצעת הרכש כבר לפני חודש, ונראה שלא צפה שמחיר המניה יקפוץ במלעלה מ-10% במהלך אוגוסט. לפיכך, סיידוף יאלץ מן הסתם לשפר את מחיר ההצעה שלו על מנת לקבל היענות חיובית מצד בעלי המניות. 

 

ההצעה נדרשת עתה לתגובת בעלי המניות של כלכלית ירושלים, ובהם חברת סאמיט שבשליטת זהר לוי (20%), דוד פורר (12%), אלטשולר שחם (9.5%), ומחזיקים נוספים.

 

מיהם האחים סיידוף?

עופר סיידוף אינו פעיל ציבורית והמידע עליו מועט ביותר. לעומת זאת אחיו, נתי סיידוף (63), הוא דמות ידועה ומוכרת בעולם העסקים בארה"ב. האח נתי הוא גם ככל הנראה מקור המימון העיקרי לפעילותו של עופר. נתי הוא חבר דירקטוריון בחברה של עופר  שהגישה את הצעת הרכש. 

 

נתי סיידוף נולד וגדל בקיבוץ בישראל, ועבר להתגורר בארה"ב בשנות השבעים לצורך לימודים. הוא החל לצבור הון באמצעות סחר ביהלומים ובשלב מאוחר יותר עבר לעסוק בנדל"ן. כיום הוא גר בלוס אנג'לס ומחזיק בבעלות בחברת Capital Foresight Investment, המשקיעה בנכסי נדל"ן בארה"ב, ובעיקר בלוס אנג'לס.

 

זוהר לוי, בעל השליטה בסאמיט. יידרש לתשובה זוהר לוי, בעל השליטה בסאמיט. יידרש לתשובה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x