שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

מסע שכנועים: נשיא ונצואלה דן עם שר החוץ האיראני על הקפאת מחירי הנפט

לאחר שסירובה של איראן הכשיל את מהלך הקפאת המחירים שהובילו מדינות אופ"ק בחודש אפריל, מדינות הקרטל מנהלות מגעים עם טהראן בניסיון להגיע להסכמות

מיקי גרינפלד 11:3728.08.16

המגעים של מדינות אופ"ק עם איראן נמשכים, במטרה להגיע להסכם כולל על הקפאת רמות התפוקה של הנפט: נשיא ונצואלה ניקולאס מאדורו (Nicolas Maduro) נפגש בשבת עם שר החוץ האיראני מוחמד ג'אבד זאריף ודן איתו על האפשרויות להגיע להסכמות בעניין זה.  

"אנו ממשיכים לקדם הבנות משותפות שיאפשרו הסכמה כוללת על ייצוב מחירי השוק, חיזוק התעשייה וחיזוק מדינות אופ"ק", אמר הנשיא הונצואלי לאחר הפגישה. מאדורו אמר עוד כי שרי הנפט והחוץ של ונצואלה יפרסמו עדכונים בעניין זה בשבועות הקרובים, אף שלא הוסיף פרטים.  

 

ונצואלה נחשבת לאחת המדינות היותר קיצוניות בארגון אופ"ק, בקריאתה לצמצום תפוקת הייצור בניסיון לדחוף קדימה תא מחירי הנפט - כשהעמדה הרווחת היא על הקפאת הייצור ברמתו הנוכחית, ודגש על שמירת נתח השוק. זאריף הגיע לונצואלה במסגרת ביקור בשורה של מדינות באמריקה הלטינית, במסגרתו יגיע גם לאקוודור, החברה השנייה ביבשת החברה בארגון אופ"ק.

 

סירובה של איראן למהלך הקפאת מחירי הנפט היה אחד הגורמים לכישלון ועידת יצרניות הנפט בדוחא בחודש אפריל. איראן היתה המדינה היחידה בקרטל שסירבה נחרצות להשתתף בהסכם המתגבש, בטענה שהיא רק חזרה לשוק הבינלאומי בינואר, לאחר שהוסרו הסנקציות שהוטלו עליה. "אם נקפיא את ייצור הנפט לפי הרמות של פברואר, פירוש הדבר שלא נרוויח מהסרת הסנקציות", אמר בשעתו שר הנפט ביג'אן זנגאני.

 

ביום שישי נשמע זנגנאני מעט מפויס יותר, ואמר כי טהראן תשתף פעולה עם מדינות אופ"ק במהלך לייצוב המחירים. עם זאת, השר חזר והדגיש את הצרכים של המדינה בתקופה זו: "איראן תשתף פעולה עם אופ"ק בניסיון לחיזוק שוק הנפט, אך היא מצפה מהן לכבד את זכויותיה הטבעיות", אמר זנגאני.

 

שר הנפט האיראני ביז'אן זנאגי שר הנפט האיראני ביז'אן זנאגי צילום: בלומברג

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x