$
בורסת ת"א

למרות ניסיון העבר: פרוטאולוג'יקס העניקה הלוואה נוספת לתומר דפנה

השלד הבורסאי של ניסים דג'לדטי וגדי טפר העניק ליזם הנדל"ן 5 מיליון שקל לשנה בריבית של 15%. דפנה לא עמד בתנאי ההלוואה קודמת שהעניקה לו החברה

גיל קליאן 11:0528.08.16

השלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס של ניסים דג'לדטי וגדי טפר העמיד הלוואה של 5 מיליון שקל לתומר דפנה. כך עולה מדיווח החברה היום (א'). זאת, למרות שדפנה לא עמד בתנאי הלוואה קודמת שהוענקה לו על ידי החברה, והחברה טרם הצליחה לקבל ממנו את מלוא הכספים שמגיעים לה.

 

ההלוואה החדשה לדפנה תישא ריבית שנתית של 15%. ההלוואה עומדה לתקופה של שנה, כאשר הביטחונות של דפנה הם שיעבוד על 69% ממניות וואיטסטון הבורסאית. וואיטסטון היא חברה בשליטת דפנה שעוסקת בנדל"ן מניב ונסחרת לפי שווי חברה של 155 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית קאנומד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הסיבוב הראשון של פרוטאולוג'יקס עם דפנה החל כאשר החברה הבורסאית העמידה עבור דפנה הלוואה של 3.5 מיליון דולר למימון פרויקט נדל"ן בבברוקלין. הלוואה זו הביאה להתפטרות הדח"צים של החברה דאז, בטענה כי לחברה אין את המשאבים לפקח על העסקה במידה ותסתבך.

 

עד מהרה התממשו התחזיות השחורות של הדח"צים, והעסקה אכן הסתבכה - מה שחייב את פרוטאולוג'יקס לגבש הסכמות חדשות עם דפנה לגבי אופן החזר הכספים לחברה. נכון להיום, החברה ממתינה להחזר של 2.3 מיליון דולר מדפנה, שאמורים להתקבל עד סוף נובמבר 2016.

 

לפרוטאולוג'יקס אין כל פעילות נכון להיום פרט להלוואה שהעניקה לדפנה. החברה היא חלק מקבוצת שלדים בורסאיים שטפר ודג'לדטי רכשו מירון ייני. באפריל נחתמה עסקה בין דג'לדטי לטפר על מכירת אחזקותיו של טפר לדג'לדטי, אך העסקה טרם הושלמה.

 

ניסים דג'לדטי הורשע כי השתלט עם שותפים על נכסיו של האוליגרך הרוסי אלכסיי זכרנקו שנעלם ברוסיה, ונידון ל-30 חודשי מאסר בפועל. דג'לדטי הורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ושימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות וזאת בצד מתן דיווח כוזב בניגוד לחוק איסור הלבנת הון וכן בהטרדת עד. עוד הורשע ביחד עם נאשמת נוספת, אלינה מלר, בקשירת קשר לביצוע פשע ובזיוף בנסיבות מחמירות.

 

גדי טפר גדי טפר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x