$
בורסת ת"א

ישרס של שלמה אייזנברג מוכרת קרקע בירושלים בשווי של 240 מיליון שקל

החברה אשר החליטה להתמקד בעסקי הנדל"ן מניב על חשבון הנדל"ן למגורים, דיווחה כי היא נמצאת במו"מ למכירת הקרקע במתחם משרד החוץ בירושלים

אורן פרוינד 17:0422.08.16

חברת ישרס של איש העסקים שלמה אייזנברג במו"מ למכירת קרקע במתחם משרד החוץ בירושלים שרשומה בספריה בשווי של 240 מיליון שקל. מדובר בקרקע של 11 דונם שנרכשה על ידי ישרס במרץ 2013 ממנהל מקרקעי ישראל תמורת 200 מיליון שקל ובהמשך הושקעו בה 40 מיליון שקל נוספים לצורך פיתוחה.

 

 

בישרס כבר החלו לפתח את הקרקע לקראת הקמה של 200 יח"ד, אלא שמאז ועד היום החברה החליטה לעשות שינוי מיקוד עסקי ולהתמקד בעסקי הנדל"ן המניב על חשבון הנדל"ן למגורים ומשכך זנחה את תכניתה.

 

בדו"ח הדירקטוריון צוין כי במידה והמגעים יבשילו לכדי עסקה, התמורה מהמכירה צפויה להיות גבוהה מהעלות בספרי החברה, הנחה די שמרנית לאור ההיסטריה ועליית המחירים של הקרקעות בישראל בתקופה האחרונה. בנוסף מנהלת ישרס גם מו"מ למכירת קרקע ברמת גן שרשומה בספריה בשווי של 42 מיליון שקל, כך עדכנה החברה בדוחות הכספיים שלה לרבעון השני של 2016 היום.

 

ישרס ציינה בדוחותיה כי רשמה המחצית הראשונה של השנה ה-NOI (הכנסות נקיות משכירות) הסתכם ב-136 מיליון שקל, בדומה למחצית המקבילה שנה שעברה. ה-NOI מנכסים זהים הסתכם בכ-136 מיליון שקל, עלייה של 4% ביחס לתקופה המקבילה. ה-FFO של החברה הסתכם בכ-90 מיליון שקל, עלייה של 35% ביחס לתקופה המקבילה.

 

שלמה אייזנברג שלמה אייזנברג צילום: עמית שעל

 

חברת הנדל"ן מסרה החודש את הבניין החדש במתחם בחולון לחברות אלביט מערכות ואלישרא. המתחם כולל בסה"כ כ-50 אלף מ"ר וכ-1,400 מקומות חניה, והוא הושכר לאלביט מערכות ולאלישרא ל- 15 שנה, עם שתי אופציות להארכתו ב-3 שנים ובסה"כ עד 21 שנה.

 

ישרס מעריכה לראשונה כי ההכנסות נטו משכר דירה (NOI) מהנכס יסתכמו בכ-24 מיליון שקל בשנה, מתוכם כ-15 מיליון שקל בגין הבניין החדש. ההכנסות מהנכס צפויות לבוא לידי ביטוי לראשונה בדו"חות הרבעון השלישי של השנה.

 

קבוצת ישרס עוסקת בשני תחומי פעילות עיקריים - נדל"ן מניב ונדל"ן למגורים ומכירה. בתחום הנדל"ן המניב עוסקת ישרס בייזום בנייה וניהול מבני תעשיה, מרכזים מסחריים, באופן ישיר ובאמצעות החברה הבת עוגן נדל"ן, חברה פרטית בבעלותה המלאה של ישרס. בתחום הנדל"ן למגורים עוסקת ישרס, באמצעות החברות הבנות רסקו ורסקו מגורים שבבעלותה המלאה, בעיקר בבניית מבני מגורים למכירה. ישרס נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי של כ-1.8 מיליארד שקל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x