$
בורסת ת"א

נובה תשלם 14 מיליון דולר למדען הראשי - תמורת פטור מתמלוגים

ספקית פתרונות המדידה לתעשיית המוליכים למחצה תעביר את התשלום החד פעמי ברבעון השלישי. המנכ"ל איתן אופנהיים: "ההסכם מגדיל את הגמישות הפיננסית של החברה לקראת פרויקטים עתידיים"

מיקי גרינפלד 12:2118.08.16

חברת נובה מכשירי מדידההודיעה הבוקר על הסכם להסדר תמלוגים חדש עם המדען הראשי: כחלק מההסכם, נובה הסכימה לשלם למדען הראשי כ-14 מיליון דולר.  

התשלום יפטור את נובה מתשלום תמלוגים שבהם היתה מחוייבת בהמשך הדרך, בשל מענקי העבר שקיבלה מהמדען הראשי.

 

התשלום למדען הראשי מתוכנן להתבצע עד סוף חודש ספטמבר 2016 - והוא יוצג בדוחות הרבעון השלישי כהוצאה חד פעמית. על פי הערכת נובה, קופת המזומנים שלה בסוף הרבעון השלישי של 2016 תכיל מעל ל-90 מיליון דולר.

 

נובה מכשירי מדידה מפתחת, מייצרת ומשווקת פתרונות מדידה משולבים ועצמאיים עבור תעשיית המוליכים למחצה. החברה נסחרת בבורסת נאסד"ק ובבורסת תל אביב.

 

ההסכם עם המדען הראשי יאפשר לנובה להשתתף בתוכניות מחקר ופיתוח גנריות, אשר אינן נושאות תשלומי תמלוגים עתידיים, החל משנת 2017. על פי הדיווח שיצא לבורסה, הוא צפוי לשפר את שיעור הרווח הגולמי המדווח של מוצרי החברה החל מהרבעון הרביעי של 2016.

 

"ההסכם להסדר תשלומי התמלוגים עם המדען הראשי הינו אטרקטיבי מאוד לנובה. באמצעותו אנו מגדילים את הגמישות הפיננסית של החברה להשקיע בפרויקטי פיתוח עתידיים וברווחיות משופרת", אמר איתן אופנהיים, מנכ"ל נובה.

 

 

איתן אופנהיים, מנכ"ל נובה איתן אופנהיים, מנכ"ל נובה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x