$
בורסת ת"א

שטראוס: צמיחה בהכנסות, עלייה חדה ברווח הנקי

קבוצת המזון סיימה את המחצית הראשונה של השנה עם גידול של 1.2% בהכנסות ל-3.81 מיליארד שקל. הרווח התעפולי זינק ב-28%, הרווח הנקי קפץ ב-39%

נורית קדוש 08:0118.08.16

שטראוס חותמת את המחצית הראשונה של השנה עם שיפור ניכר בכל הפרמטרים ובראשם, זינוק ברווח הנקי ל-185 מיליון שקל. למרות שההשפעה השלילית של שערי החליפין נמשכת, הציגה שטראוס צמיחה של 1.2% במכירות הקבוצה שהסתכמו ב- 3.81 מיליארד שקל.

 

בנטרול השפעת שערי המטבע, עמדה הצמיחה האורגנית על 7.8%. העלייה במכירות הושגה בין היתר בשוק המקומי (4%) הסובל מהאטה ולמרות אסטרטגיית הורדת מחירים בה נקטה החברה מתחילת השנה.

 

העלייה במכירות באה לידי ביטוי גם ברווח הגולמי שצמח ב-2.9% ל-1.46 מיליארד שקל. העלייה ברווח הגולמי בשיעור גבוה מזה של המכירות, תרם לשיפור הרווחיות הגולמית שעלתה ל-38.3% מהמכירות. בנטרול השפעת שערי החליפין, בעיקר בשטראוס הקפה בשל היחלשות הריאל הברזילאי והרובל הרוסי, רשם הרווח הגולמי שיפור חד יוותר של 8.1%.

 

לצד השיפור המתון במכירות וברווח הגולמי, חתמה שטראוס את המחצית הראשונה עם זינוק חד של 27.8% ברוות התפעולי. חלק מהשיפור ברווח הושג כתוצאה מאירועים חד פעמיים כמו החזר ביטוחי לחברה המטבלים סברה בעקבות ריקול שנאלצה לקיים בתחילת השנה וכן ירידת ערך בגין נכסים לא מוחשים בסרביה. במקביל, החברה רשמה בתקופת הדוח התייעלות תפעולית, שיפור בתמהיל המוצרים בפולין ורומניה, ועלייה במכירות.

 

למרות עלייה בהוצאות המיסים זינק הרווח הנקי של הקבוצה ב-39.1% במחצית הראשונה והסתכם ב- 185 מיליון שקל.  

 

 

מטה שטראוס בפתח תקווה מטה שטראוס בפתח תקווה צילום: יובל חן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x