$
שווקי חו"ל

מאמינים שטראמפ ינצח? אלו המניות שכדאי לכם לקנות

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב כבר הספיק להבטיח חומת הפרדה בינה לבין מקסיקו ומלחמה בדאעש באמצעות הנפט. זה תיק המניות המומלץ אם דונלד טראמפ ינהיג את העולם החופשי

דרור רייך 12:5416.08.16

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, כבר הספיק להבטיח חומת הפרדה בינה לבין מקסיקו ומלחמה בדאעש באמצעות הנפט. זה תיק המניות המומלץ אם דונלד טראמפ ינהיג את העולם החופשי:

 

 


 

גירוש המהגרים והחומה מול מקסיקו

 

גיאו גרופ (GEO): מפעילת בתי סוהר פרטיים. לחברה 104 מתקנים בארה"ב, אוסטרליה, דרום אפריקה, אנגליה וקנדה. תוכניתו של טראמפ לגרש 11 מיליון מהגרים מארה"ב עשויה לתרום לזינוק בהכנסות החברה. לפני שהשלטונות בארה"ב ישלחו את המהגרים לארץ מוצאם, יהיה עליהם להעביר אותם הליך שיפוטי, שיהיה כרוך, כך נראה, בשהות בכלא — פוטנציאלית במתקן של גיאו גרופ. החברה שנוסדה ב־1984 ומרכזה בבוקה־ראטון, פלורידה, מספקת שירותי מיקור־חוץ בתחומי ענישה ומעצר במתקנים ברמות אבטחה מגוונות. לחברה יש מערכת יחסים עם שירותי ההגירה, המכס והאכיפה בארה"ב, שהיוו את המקור ל־17.7% מהכנסותיה ב־2015.

שווי שוק: 2.43 מיליארד דולר.

מכפיל רווח: 17.47.

 

 

סמקס (CX): חברת תעשייה המתמחה במלט וסיד, תערובות בטון, חומרי טיח ושאריות פחם. מוצרי הבנייה שלה יהיו שימושים לתוכניתו של טראמפ להקים חומה של 1,000 ק"מ לפחות בגבול ארה"ב־מקסיקו. נוכח התחייבותו של טראמפ לכפות על מקסיקו לשלם עבור החומה, ייתכן שלממשלת ארה"ב לא יהיה אכפת שזה יתבצע באמצעות ספק מקומי כמו סמקס, שממוקמת בגארצה גרסייה, מקסיקו.

שווי שוק: 12.09 מיליארד דולר.

מכפיל רווח: 47.87.

 

אלביט מערכות (ESLT): עוסקת בפיתוח וייצור מערכות אלקטרוניקה ואלקטרו־אופטיקה לשימושים ביטחוניים. החברה הישראלית מציעה מערכות הגנה אלקטרוניות, מערכות בקרה ושליטה, ציוד תקשורת, מערכות מודיעין ומערכות מעקב ורדאר. טראמפ אמנם דיבר על חומה פיזית בגבול מקסיקו־ארה"ב, אבל לאחרונה הביע תמיכה בהצעתו של מושל טקסס לשעבר ריק פרי להקמת גדר וירטואלית. אלביט מערכות מספקת מוצרים לגופי ממשל, צבא וביטחון ולחברות ברחבי העולם. ב־2014 היא זכתה בחוזה של 145 מיליון דולר, באמצעות החברה־הבת שלה בארה"ב, להקמת מגדלי תצפית בגבול אריזונה מהמשרד לביטחון המולדת, המכס והגבולות האמריקאי. לפיכך גם היא עתידה ליהנות מזכייה של טראמפ.

שווי שוק: 4.32 מיליארד דולר.

מכפיל רווח: 20.53.

 

דונלד טראמפ מועמד לנשיאות 2016 דונלד טראמפ מועמד לנשיאות 2016 צילום מסך: youtube.com

 

בואינג (BA): ב־2006 גויסה בואינג להקים מערך של 1,800 מגדלי תצפית וירטואליים בגבול ארה"ב־מקסיקו, לאורך 10,000 ק"מ. הבקרה תוכננה להתבצע באמצעות חיישנים, מצלמות ומל"טים, בעוד מוקדים מאוישים ישגרו יחידות משמר הגבול לתפיסת מסתננים. הפרויקט בוטל ב־2011, לאחר שהושקעו בו יותר ממיליארד דולר. אם טראמפ יעדיף גדר וירטואלית, בואינג עשויה לקבל הזדמנות שנייה.

שווי שוק: 82.91 מיליארד דולר.

מכפיל רווח: 24.33.

 

טטרה־טק (TTEK): החברה שבסיסה בפסדינה, קליפורניה, מספקת שירותי ייעוץ הנדסיים ושירותים טכניים לפיתוח משאבים ותשתיות. החברה החלה לעבוד על גידור גבול בסן דייגו מטעם צבא ארה"ב. אם המיזם יצליח, שיתוף הפעולה עשוי להימשך גם בפרויקט החומה.

שווי שוק: 1.93 מיליארד דולר.

מכפיל רווח: 93.22.

 

מגל מערכות (MAGS): עוסקת בפיתוח ושיווק מערכות אבטחה ממוחשבות לאיתור חדירות למתקנים ומדינות. עסקי אבטחת הגבולות ייהנו מבחירת טראמפ, ובכללם מגל מערכות הישראלית. נוכח קו מוצרים שכולל גדרות "חכמות" ליישומים ביטחוניים ומערכות בקרה שמותקנות בגבולות, שדות תעופה, בתי סוהר וכורים גרעיניים - יש סיכוי טוב שמגל תיקח חלק בבניית הגבול עם מקסיקו. לחברה יש גם דגם לנופף בו – גבול רצועת עזה שהיא היתה שותפה לבנייתו, שמספר המסתננים ממנו אפסית. החברה שותפה בבניית חומה בגבול קניה־סומליה.

שווי שוק: 88.37 מיליון דולר.

מכפיל רווח: 27.77.

 

הקרב מול דאעש ייגמר בנפט

 

אקסון־מוביל (XOM): בהזדמנויות רבות במסע הבחירות הציג טראמפ חלק מרכזי בתוכניותיו להבסת דאעש. "צריך לקחת בחזרה את הנפט שלהם", ציין בראיון למנחה ביל אוריילי בשנה שעברה. "ברגע שתיקח בחזרה את הנפט, לא יישאר להם כלום. ואז נקיף אותם ונפציץ להם את הצורה וניתן לאקסון־מוביל להיכנס לשטח".

אקסון־מוביל פועלת כחברת אחזקות בתחום האנרגיה ועוסקת בתחומי הדלק והפטרו־כימיקלים. פעילותה כוללת חיפוש, הפקה, ייצור, זיקוק ושיווק נפט גולמי וגז טבעי. החברה שהוקמה ב־1870 ומרכזה באירווינג, טקסס, משקיעה בתחנות כוח בכ־200 מדינות. כל גילוי תוקפנות במזרח התיכון עלול להעלות את מחיר הנפט — יתרון נוסף עבור החברה.

שווי שוק: 361.12 מיליארד דולר.

מכפיל רווח: 34.56.

 

צבא ארה"ב צבא ארה"ב צילום: אי פי איי

 

חיזוק הצבא והגדלת תקציב הביטחון

 

לוקהיד מרטין (LMT): מייצרת מוצרים ומערכות לשימוש צבאות, גופי ביטחון וממשלות. ב־2015 קיבלה החברה חוזים בהיקף 36.2 מיליארד דולר מסוכנויות בארה"ב, בעיקר ממשרדי הביטחון, ביטחון הפנים וחיל הים. טראמפ התחייב להגדיל את התקציבים המועברים לצבא ארה"ב, מהלך שסביר כי ייטיב עם לוקהיד מרטין ועם הענף שבו היא פועלת.

שווי שוק: 78.99 מיליארד דולר.

מכפיל רווח: 21.65.

 

נורת'רופ גרומן (NOC): יצרנית הנשק והציוד הצבאי השלישית בגודלה בארה"ב, שרשמה הכנסות של 24 מיליארד ב־2015. אם טראמפ יגדיל את תקציב הביטחון כפי שהבטיח, החברה תיהנה מכך.

שווי שוק: 38.84 מיליארד דולר.

מכפיל רווח: 19.51.

 

 

חזרה לנפלאות הקפיטליזם

 

קפיטל וואן פייננשל (COF): במסגרת הקמפיין הציג טראמפ תוכנית מפורטת לרגולציה פיננסית, והדגיש כי סביר שיפרק את חוק דוד־פרנק (Dodd-Frank, על שם יוזמיו כריס דוד וברני פרנק) או קרוב לכך. החוק נחתם ב־2010 על ידי הנשיא ברק אובמה כדי לחולל רפורמה בוול סטריט ולהנחית מכה ניצחת על השחיתות הפיננסית הראוותנית שהביאה למפולת של 2008. החוק קבע כללים חדשים לפעילות של וול סטריט ונועד לשים קץ להלוואות חמס בשוקי המשכנתאות, לחסל אגרות וקנסות נסתרים בחוזי אשראי וליצור הגנה פיננסית על צרכנים. קפיטל וואן פייננשל עוסקת במתן שירותי אשראי ופיננסים. ביטול החוק עשוי לייצר רווחים לחברות מסוגה, העוסקות בהלוואות לצרכנים.

שווי שוק: 34.25 מיליארד דולר.

מכפיל רווח: 9.51.

 

מיקרוסופט (MSFT): כמו חברות טכנולוגיה אמריקאיות רבות, גם מיקרוסופט מחזיקה בהררי כסף מחוץ לארה"ב בשל שיעורי המס בה. על פי מודי'ס, יותר מ־90% מהמזומן של ענקית התוכנה, סכום הנאמד ב־100 מיליארד דולר, נמצאים בחו"ל. טראמפ הבטיח שיאפשר לתאגידים אמריקאיים החזרה חד־פעמית של מזומנים במיסוי מופחת של 10%, ואף יפחית את מס החברות ל־15%. כך אולי מיקרוסופט תחזיר את המזומנים הביתה.

שווי שוק: 453.84 מיליארד דולר.

מכפיל רווח: 27.64.

 

סַאטִי נאדֶלה מנכ"ל מיקרוסופט סַאטִי נאדֶלה מנכ"ל מיקרוסופט צילום: אם סי טי

 

אורקל (ORCL): עוסקת בפתרונות תוכנה לארגונים ומחזיקה בהון של יותר מ־50 מיליארד דולר במזומן, 87% מתוכם מחוץ לארה"ב. גם אורקל, שהוקמה ב־1977 ומרכזה ברדווד סיטי, קליפורניה, תרוויח ממס חברות מופחת.

שווי שוק: 168.83 מיליארד דולר.

מכפיל רווח: 19.79.

 

 

הרפורמה לצמצום הסחר עם סין

 

סטיל דינמיקס (STLD): חברת ייצור ועיבוד ברזל ופלדה. לחברה שהוקמה ב־1993 לקוחות מתחום הבנייה, התשתיות, התחבורה והתעשייה. גם היא צפויה ליהנות מעמדותיו הקשוחות של טראמפ כלפי סין והיבוא ממנה לארה"ב.

שווי שוק: 6.24 מיליארד דולר

מכפיל רווח: 655.81.

 

הבחירה בטראמפ תגביר את אי־הוודאות

 

ביטקוין השקעות (GBTC): חברה שמשקיעה וגוזרת ערך מהמטבע הווירטואלי ביטקוין. המטבע קיבל דחיפה לאחר אירועי אי־ודאות כמו הברקזיט בבריטניה והמפולת בסין, ומינוי טראמפ לנשיא יעניק לו הזדמנות לזנק. בנוסף, אם טראמפ יפסיק את העברות הכספים למקסיקו כדי לאלץ את המדינה לשלם עבור בניית החומה, מי שיצטרך להעביר כסף מעבר לגבול עשוי לעקוף את ההחלטה בעזרת ביטקוין.

שווי שוק: 128.34 מיליון דולר.

מכפיל רווח: נסחרת רק מאוגוסט.

 

ראנגולד ריסורסז (GOLD): עוסקת בפיתוח מכרות, חיפוש וכריית זהב באפריקה. אם ייבחר, טראמפ צפוי להגביר את חוסר הוודאות בשווקים. כמה כלכלנים אמריקאים כבר ציינו כי בחירתו היא אחד הסיכונים הגלובליים הגדולים ביותר לכלכלה. בעתות משבר הזהב ידוע כמקלט, ולראנגולד ריסורסז יש בעלות חלקית במכרות במאלי ובחוף השנהב, עם עתודות של כ־200 טונות זהב. המשקיעים עשויים לנהור לזהב ולמניות של חברות מסוגה.

שווי שוק: 10.58 מיליארד דולר.

מכפיל רווח: 53.8.

 

תיק המניות נבנה על ידי אתר TheStreet

בטל שלח
    לכל התגובות
    x