$
שווקי חו"ל

פוקר בעסקי ההימורים: וויליאם היל דחתה הצעה משופרת של 888 וראנק

חברת ההימורים הבריטית חשפה הבוקר את קבלת ההצעה המשופרת שהגישו לה במשותף שתי המתחרות. יו"ר וויליאם היל: "ההצעה הממשיכה להעריך בחסר את החברה ואין בה שיפור של מרכיב המזומן

מיקי גרינפלד 10:4115.08.16

וויליאם היל (William Hill) חושפת הבוקר (ב) קבלת הצעה רכישה משופרת מצד חברת ההימורים הישראלית הנסחרת בלונדון 888 בשיתוף עם קבוצת ראנק הבריטית (Rank Group) - שגם אותה דחתה: "מועצת המנהלים של וויליאם היל החליטה פה אחד לדחות את ההצעה המתוקנת", נאמר בהודעה.  

ההצעה נעשתה על פי שווי של 3.06 מיליארד ליש"ט לוויליאם היל ופרמיה של 12% על שווי המנייה של החברה בלונדון במועד ההצעה הראשונית שהוגשה לה, ה-22 ביולי (314 פני - המניה נסחרת עתה בשווי של כ-330 פני בקרוב). הבירור הראשוני לא נקבע במספרים, ואלה הגיעו רק בשבוע שעבר, עם הגשת ההצעה הראשונה. כמו בשבוע שעבר גם עתה מנמקת ויליאם היל את הדחייה בטענה שווי ההצעה מעריך את החברה בחסר מול שוויה האמיתי.

 

על פי מתווה העסקה שהוגש לוויליאם היל, 888 אמורה לרכוש את ראנק והחברה המשותפת תרכוש את וויליאם היל. השלמת העסקה צפויה ליצור את קבוצת ההימורים רב הערוצית הגדולה ביותר בבריטניה, הן ברמת ההכנסות החזויות והן ברמת הרווחים.

 

על פי ההצעה הראשונה שהוגשה בשבוע שעבר, כל בעל מניות בוויליאם היל היה מקבל 199 פני במזומן ו-0.725 מניות בחברה החדשה - הצעה שהעריכה את מניית וויליאם היל ב-339 פני. בהצעה המשופרת - שנדחתה כאמור גם היא - כל בעל מניות צפוי היה לקבל 199 פני במזומן ו-0.86 מנייה בחברה החדשה.

 

על פי חוקי המיזוג הבריטי, 888 וראנק רשאיות להגיש הצעה רשמית עד ה-21 באוגוסט או לוותר על העסקה. יו"ר וויליאם היל גארת' דיוויס (Gareth Davis) אמר כי "ההצעה המתוקנת ממשיכה להעריך בחסר את החברה ואין בה שיפור של מרכיב המזומן. זוהי הצעה אופורטוניסטית ומורכבת מדי ואין בה כדי לקדם את מצבה האסטרטגי של וויליאם היל".

 

"מועצת המנהלים מאמינה שיש לחברה צוות חזק שיכול להעניק לבעלי המניות שלה ערך גבוה יותר. המסחר במניה בפתיחת המחצית מחזק את הביטחון שלנו באסטרטגיה של פעילות עצמאית", הוסיף דיוויס.

 

אבי שקד, מבעלי השליטה ב-888 אבי שקד, מבעלי השליטה ב-888 צילום: בועז אופנהיים

 

יקף עסקאות הרכישה/מיזוגים שהוכרזו בשנה שעברה בתעשיית ההימורים עמד על 12.9 מיליארד דולר, פי שניים מהסכום של 2014. העסקאות אחרונות כוללות את הרכישה ב-2.9 מיליארד ליש"ט של פאדי פאואר את בטפייר, והמיזוג בין לדברוקס וקוראל גרופ.

 

כבר בפברואר 2015 ביקשה 888 של משפחת שקד להתמזג עם וויליאם היל, במקרה זה בדרך של מכירתה שלה. וויליאם היל אכן הגשיה הצעת רכישה מוסכמת ל-888 לפי שווי של כ-750 מיליון ליש"ט או 210 פני למניה - מחיר ששיקף אז פרמייה של 45% ממחיר השוק.

 

ואולם יום לאחר ההודעה על אפשרות להסכם קרוב הודיעה 888 כי העסקה בוטלה, כשהסיבה לכך היתה דרישה של בעל השליטה ב-888 אבי שקד לבצע את העסקה לפי מחיר של 300 פני למניה. דרישה זו הובילה להפסקת המגעים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x