$
בורסת ת"א

שנפ סידרה לאחים זינו אקזיט של 150 מיליון שקל על סטריאו

יצרנית המצברים שבשליטת קרן סקיי והמנכ"ל אורי רוזנשיין רוכשת מחצית ממניות א.ד.י מערכות, המייבאת מערכות מולטימדיה ואזעקות לרכב. הרכישה מתבצעת במכפיל של 6.5 על רווח התפעולי ושל 8.8 על הרווח הנקי של א.ד.י

גולן חזני 07:3809.08.16

רכישה מפתיעה לחברת שנפ, הפועלת בתחום המצברים. שנפ, הנשלטת בידי קרן סקיי והמנכ"ל אורי רוזנשיין, הודיעה אתמול כי היא רוכשת מחצית ממניות חברת א.ד.י מערכות, העוסקת ביבוא מערכות סטריאו ואזעקות לרכב. זוהי יציאה ראשונה של שנפ מתחום המצברים, מלבד תחום הצמיגים שאליו נכנסה בשנים האחרונות.

העסקה נעשית לפי שווי חברה מפתיע מעט, 150 מיליון שקל. שנפ רוכשת את א.ד.י מערכות במכפיל של 6.5 על הרווח התפעולי ושל 8.8 על הרווח הנקי, מה שמסביר את שווי הרכישה, שנראה בתחילה גבוה. את העסקה הוביל יו"ר שנפ אבי אורטל, שותף בקרן סקיי.

 

שנפ תשלם 75 מיליון שקל מיד עם קבלת האישורים הנדרשים, שצפויים עד סוף השנה. היתרה תשולם במרץ 2017.בסוף הרבעון הראשון היו בקופתה 8 מיליון שקל בלבד. לפיכך שנפ תממן את הרכישה באמצעות גיוס אג"ח או מניות. בנוסף תקבל שנפ אופציה לחמש שנים לרכוש את יתרת המניות של א.ד.י מערכות במחיר שייקבע על ידי מעריך שווי חיצוני בתוספת 20%. לחלופין יכולה שנפ להסתפק בתשלום פרמיית השליטה. צעד כזה יבטיח לה רוב בדירקטוריון ואת המושכות לקבלת ההחלטות בחברה.

 

זינוק של 33% ברווח הנקי של א.ד.י מערכות ב־2015

 

אברהם ויצחק זינו, שהקימו את א.ד.י מערכות ב־1984, הם שרושמים את האקזיט הנוכחי. עסקי מערכות השמע כבר מזמן לא מסתכמים ברדיו־טייפים לרכב, והחברה, שהתמקדה בתחום זה בתחילת דרכה, מייבאת, משווקת ומתקינה שורה של מוצרים חכמים לשוק הרכב בארץ, בהם מערכות מולטימדיה, מערכות שמע, מערכות תקשורת ומערכות מיגון ואיתור.

 

תחומי פעילות אלה, המורכבים מחברות פרטיות, מתגלים כרווחיים מאוד. המכירות של החברה, שפועלת מאזור התעשיה בראשון לציון, עמדו ב־2015 על 140 מיליון שקל. זוהי עלייה של 27% לעומת 2014. הרווח התפעולי עמד על 23.5 מיליון שקל. הרווח הנקי של א.ד.י מערכות עמד על 17.3 מיליון שקל בשנת 2015 - עלייה של 35% לעומת שנת 2014. מדובר על שולי רווח גבוהים של 12.3% בתחום הקמעונאות והשירותים לרכב.

 

הדו"חות הכספיים שמציגה א.ד.י מערכות אינם מלאים. התחייבויותיה הסתכמו ב־45.8 מיליון שקל בסוף 2015. להערכת שנפ, במועד השלמת העסקה צפוי החוב הבנקאי נטו של החברה להסתכם ב־60 מיליון שקל. לאחר חלוקות דיבידנד ההון העצמי צפוי לעמוד על 42.5 מיליון שקל.

 

לאחים זינו חוב של 32.5 מיליון שקל לחברה, שלשם הבטחתו הם העמידו ערבות אישית ושעבדו את זכויותיהם לקבלת הדיבידנד המועדף.

 

הפעילות של א.ד.י מערכות מופנית בעיקר לשוק המוסדי והיא הספקית היחידה בארץ של מספר יבואנים גדולים, בהם UMI, יבואנית שברולט, איסוזו וקדילק; קרסו מוטורס, יבואנית רנו וניסן; טלקאר, יבואנית קיה וסנגיונג; יפנאוטו, יבואנית סובארו; ותשתית, יבואנית משאיות דאף. לחברה נציגות בסין שעוסקת באיתור מוצרים והזדמנויות.

 

מאז חודש מרץ זינקה מניית שנפ ב־50%

 

שנפ נסחרת לפי שווי של 270 מיליון שקל, לאחר זינוק של 50% במחיר מנייתה מאז פרסום הדו"חות לשנת 2015 בחודש מרץ האחרון.

 

בעלי המניות העיקריים בה הם קרן ההשקעות סקיי שבניהול צבי יוכמן וניר דגן, שמחזיקים ב־%33 מהמניות באמצעות חברת ס.ה. סקיי אחזקות. מנכ"ל שנפ אורי רוזנשיין ואחיותיו תמר בן־עוזיליו ופועה אמיר מחזיקים כל אחד בכ־%12. בית ההשקעות ילין לפידות מחזיק גם הוא בכ־%12 מהחברה באמצעות קופות הגמל וקרנות הנאמנות.

 

הכנסותיה של שנפ ברבעון הראשון הסתכמו ב־92 מיליון שקל, עלייה של %4 לעומת הרבעון המקביל ב־2015. הרווח הנקי עלה ב־35% ל־7.3 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל.

 

פועלים במפעל שנפ פועלים במפעל שנפ צילום: נמרוד גליקמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x