$
בורסת ת"א

מדיוי הגישה תשקיף לגיוס של עד 10 מליון דולר

המכירות הדלות של הלייברואייד – נשכן המיועד לנשים בתהליך הלידה, שולח אותה לבצע מימון המונים (Crowd Funding) בכדי לממן את קופתה המתרוקנת; מדיוי תבצע זאת באמצעות חברה נגדה

דרור רייך 15:3004.08.16

מניית מדיוי זינקה ב-40% בבבורסה בת"א לאחר שדיווחה על כוונתה להנפיק את הפעילות שלה בארה"ב. מדיוי פרסמה אתמול בערב טיוטת תשקיף של החברה הנכדה מדיוי USA (המוחזקת על ידה בשיעור של 90%) על פיו בכוונתה לגייס כסף לפי שווי של 90 מיליון דולר לפני הכסף.

 

 

 

חברת מדיוי פיתחה את מוצר הלייברואייד – נשכן המיועד לנשים בתהליך הלידה. בניסוי קליני שנערך בבי"ח איכילוב הוכח כי המוצר מקטין את הסיכון של יולדת להגיע ללידה וואקום מרמה של 28% לרמה של כ-12% ואת הסיכון להגיע לניתוח קיסרי מרמה של 6.4% ל-1.2%. במקביל, שוקדת החברה על התאמת המכשיר גם להקלת הכאב בקרב נשים מניקות וגם לאינדיקציה של מיגרנה.

 

מדיוי USA, שמתכננת לגייס כ-10 מיליון דולר מתכננת לנצל את הכסף לטובת מאמצי שיווק בארה"ב ולמימוש הסכם חתום עם חברת בייביז אר אס. הגיוס הנוכחי נתמך בהערכת שווי לחברה האמריקאית שעומדת על 121 מיליון דולר – גבוהה מאוד משוויה הנוכחי.

 

על פי התחזית של החברה עתידה מדיוי למכור בשנת 2017 כ-97,000 מוצרים של הלייבוראייד ליולדות ולנשים מניקות. בשנת 2018 כאשר תמכור מדיוי מוצרים גם לאינדיקציית המיגרנה – מספר המוצרים צפוי לעלות לכ-500,000 בשנה.

 

בעבר הצליח המוצר של מדיוי להסעיר את המשקיעים, שהזניקו את החברה ביוני 2014 לשווי של יותר מ-100 מיליון שקל, אבל את שנת 2015 סיימה מדיוי עם הכנסות של 159 אלף שקל בלבד – מספר רחוק דרמטית מהתחזיות. אז אמר מנכ"ל החברה ג'וש רורקה ל"כלכליסט" על המוצר של החברה כי "צפי המכירות ל־2014 עומד על 5.6 מיליון שקל (בפועל עמדו המכירות באותה שנה על 200 אלף שקל – ג"ק).

 

"אבל הפוקוס שלנו הוא להגיע להתוויה של המיגרנות שהתחלנו לפתח, במקביל לכניסה משמעותית יותר עם המוצר לסיוע ללידה. הפוקוס שלי הוא להביא את החברה למקום בריא, אני רוצה שהיא תהיה מאוזנת בשורה התחתונה באמצע 2015".  בפועל סיימה מדיוי את 2015 עם הפסד של 4.3 מיליון שקל, והיא עדיין רחוקה מאוד מאיזון.

 

מדיוי מכשיר Laboraide מדיוי מכשיר Laboraide

 

עסקה של מימון המונים

 

העסקה בארה"ב אינה הנפקה רגילה אלא עסקה של מימון המונים (Crowd Funding) – אך בפיקוח של רשות ני"ע האמריקאית. המניות לא יהיו רשומות למסחר בשלב ראשון, אך ייתכן כי בשלב מאוחר יותר הן תירשמנה למסחר.

 

בסה"כ מתכוונת למכור מדיוי עד 2.16 מיליון מניות לפי מחיר של 5 דולר למניה. ההנפקה כוללת גם הצעת מכר של עד 600,000 מניות (כ-75% מתוכן של חברת מדיוי). במידה והעסקה תצליח – מדיוי הנסחרת בת"א תקבל לידיה סכום של כ-2.25 מיליון דולר אשר יאפשרו להאיץ את הפעילות של החברה וקידום מוצריה בישראל ובסין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x