$
בורסת ת"א

אבן קיסר: עלייה בהכנסות וברווח הנקי ברבעון השני

יצרנית משטחי הקוורץ משודת ים דיווחה על עלייה של 11.6% בהכנסות שהסתכמו ב-142 מיליון דולר, ועלייה של 11% ברווח הנקי שהסתכם ב-73 סנט למניה

רעות שפיגלמן 14:0603.08.16

יצרנית משטחי הקוורץ אבן קיסר, מקיבוץ שדות ים, מסכמת את הרבעון השני השנה עם ההכנסות הרבעוניות שהסתכמו ב- 142.3 מיליון דולר היו גבוהות ב-2% יותר מציפיות האנליסטים שחזו הכנסות לרבעון של 139.6 מיליון דולר. העליה בהכנסות מיוחסת בעיקר לצמיחת המכירות בקנדה ובאוסטרליה. הרווח הנקי המתואם למניה הסתכם ב-73 סנט והאנליסטים ציפו לרווח הנמוך מכך ב-11%, רווח של 65 סנט למניה.

מה דעתך על מניית אבן קיסר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שדות דיווחה כי הרווח הנקי המתואם למניה ברבעון השני הסתכם ב-73 סנט לעומת 65 סנט ברבעון המקביל. השיפור ברווח למניה הוא גם תוצאה של שיפור בתוצאות התפעוליות וגם תוצאה של רכישה חוזרת של מניות שביצעה החברה מוקדם יותר השנה - רכישת מניות תמורת 18 מיליון דולר.

 

הרווח התזרימי התפעולי המתואם (EBITDA) הסתכם ברבעון השני ב- 39.8 מיליון דולר ועמד על כמעט 28% מההכנסות. ברבעון המקביל שיעור ה-EBITDA עמד על 26.3%.

 

החברה, בניהולו של יוס שירן שימשיך לכהן בתפקידו רק במשך שלושת השבועות הקרובים, ממשיכה להציג את אותה תחזית שנתית מעודכנת להכנסות בטווח של 550-565 מיליון דולר לשנת 2016 כולה. תחזית ההכנסות של החברה עודכנה באוגוסט שעבר נוכח רבעון 2 חלש ב-2015. החברה מצפה למנות מנכ"ל חדש עד סוף ספטמבר 2016. יו"ר הדירקטוריון , יונתן מלמד, ישמש כמנכ"ל זמני עד לכניסתו לתפקיד של מנכ"ל חדש.

 

יוס שירן, מנכ"ל אבן קיסר, התייחס לתוצאות הרבעון השני של 2016: "אנו שמחים על התוצאות הטובות ברבעון. הישגי הרבעון משקפים את חוסנו של המותג "אבן קיסר" ואת איכות הביצועים שלנו. בארה"ב עבדנו בנמרצות ויישמנו מספר שינויים להעמקת יכולותינו ולתמיכה בביצוע האסטרטגיה שלנו בשוק זה. אנו מצפים למנף את העוצמה הגלובלית שלנו למימוש תכניותינו ובמקביל להשלים את ההיערכות בארה"ב באופן שיאפשר צמיחה מואצת ב-2017 והלאה."

 

מפעל אבן קיסר בקיבוץ שדות ים מפעל אבן קיסר בקיבוץ שדות ים צילום: אלעד גרשגורן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x