$
בורסת ת"א

סופי: טבע השלימה רכישת אקטביס ג'נריקס - ב-40.5 מיליארד דולר

אלרגן שמכרה את החטיבה הגנרית שלה קיבלה סכום של 33.43 מיליארד דולר במזומן וכ-100 מיליון מניות של טבע; ויגדומן: "תזרים המזומנים החזק של החברה המאוחדת יאפשר הפחתה מהירה של החוב הפיננסי שלנו"

דרור רייך 20:2702.08.16

יצרניות התרופות טבע ואלרגן מדווחות הערב (ג') כי עסקת הענק הושלמה. טבע רכשה את עסקי הגנריקה של אלרגן (אקטביס ג'נריקס) תמורת 40.5 מיליארד דולר. אלרגן קיבלה סכום של 33.43 מיליארד דולר במזומן וכ-100 מיליון מניות של טבע.

 

ביום רביעי בשבוע שעבר התקבל האישור המיוחל של רשות הסחר הפדרלית בארה"ב לרכישה ובכך נסללה הדרך לעסקת הענק.

 

כחלק מקבל האישור טבע תאלץ למכור 79 תרופות גינריות שונות ל-11 חברות מתחרות כחלק מההסכם. זוהי הכמות הגדולה אי פעם שחברה נאלצה למכור כחלק מדרשות ה-TFC שבסל התרופות הנמכרות נמצאות בין היתר אנטיביוטיקה, תרופות לירידה במשקל וגלולות למניעת הריון.

 

בטבע דיווחו כי לאחר הרכישה לחברה המשותפת ישנם כ-338 מוצרים בארה"ב הממתינים לאישור ה-FDA, ובאירופה יש כ-613 מוצרים הממתינים לאישור. בסך הכול בטבע מתכננים השקות של כ-1,500 מוצרים גנריים ברחבי העולם במהלך 2017.

 

טבע מצפה גם להשיג סינרגיות בעלויות וחיסכון במסים בסכום של כ- 1.4 מיליארד דולר בכל שנה עד סוף 2019. כמו כן טבע כבר דיווחה כי העסקה תתרום לצמיחה ברווח למניה (non-GAAP) בשיעור של כ- 14% ב- 2017, וכ-19% ב-2019 וינוע בטווח שבין 6.9 ל-7.4 דולר.

 

עוד בטבע מעריכים כי החברה המאוחדת צפויה לייצר תזרים מזומנים של יותר מ-25 מיליארד דולר מסגירת העסקה ועד סוף 2019 - קצב צמיחה של 11%.

 

"הרכישה של אקטביס ג'נריקס מתרחשת בתקופה בה טבע חזקה מתמיד, בעסקי הגנריקה ותרופות המקור כאחד", אמר ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל טבע. "באמצעות רכישת אקטביס ג'נריקס אנו בונים טבע חדשה עם בסיס איתן, פרופיל פיננסי משודרג, ומקורות הכנסות ורווח מגוונים יותר".

 

לדבריו, "תזרים המזומנים החזק של החברה המאוחדת יאפשר הפחתה מהירה של החוב הפיננסי שלנו ויצירת משאבים שיאפשרו לנו לחזק את צבר ופורטפוליו המוצרים הייחודיים ולשפר את התשואה לבעלי המניות".

 

ארז ויגודמן מנכ״ל טבע ארז ויגודמן מנכ״ל טבע צילום: צביקה טישלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x