שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

זינוק במכירות תדיראן במחצית הראשונה

החברה של משה ממרוד דיווחה על מכירות של 393 מיליון שקל במחצית, זינוק של 25% בגלל עלייה כמותית במכירות. החברה גם שיפרה רווחיות

אורנה יפת 09:0102.08.16

עונת המזגנים שמתחילה בחודש אפריל ומתחזקת ביולי ואוגוסט, השפיעה לטובה על תוצאות תדיראן, והחברה מציגה היום (ג') נתונים לפיהן שידור התחקיר אודות המזגנים המתלקחים בערוץ 10, לא השפיע על תוצאותיה הכספיות.

 

יבואנית המזגנים ומוצרי החשמל סיימה את המחצית הראשונה של השנה עם זינוק ברווח הנקי והוא הסתכם ב-32.7 מיליון שקל לעומת 13.6 מיליון שקל במחצית מקבילה אשתקד.

מה דעתך על מניית תדיראן הולדינגס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

תדיראן מייצרת ומשווקת מזגנים לשוק הביתי ולתעשייה תחת שלושה מותגים: תדיראן, אמקור וטושיבה. מכירות החברה במחצית הראשונה של 2016 קפצו ב-25% בעיקר בשל עליה כמותית וכספית במכירות המזגנים בתקופת הדוח והסתכמו ב-393.4 מיליון שקל. העליה במכירות, כמו גם שיפור שביצעה החברה בעלויות הרכש בהשוואה לתקופה מקבילה אשתקד, הקפיצו את הרווח הגולמי של תדיראן ב-51% במחצית השנה הראשונה ל-99.3 מיליון שקל (25.3% מהמכירות), לעומת 65.6 מיליון שקל (20.9% מהמכירות) תקופה מקבילה.

 

העליה במכירות הובילה לגידול בהוצאות הובלת המוצרים ללקוחות והפרסום המסיבי של מזגני תדיראן לצד קידום מכירות למוצרים בחודשים האחרונים בין היתר בשל התחרות בענף המזגנים, הגדילו את הוצאות המכירה והשיווק של תדיראן בכ-21% והסתכמו ב-36.9 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה. הגידול קוזז בחלקו על ידי ירידה בהוצאות לחובות מסופקים.

 

משה ממרוד משה ממרוד

 

הרווח התפעולי של תדיראן זינק ב-128% בתקופת הדוח והסתכם ב-47.2 מיליון שקל (12% מהמכירות) לעומת 20.6 מיליון שקל (6.6% מהמכירות) בתקופה מקבילה אשתקד. שינויים בשערי המטבעות הזניקו את הוצאות המימון של תדיראן ל-6 מיליון שקל לעומת 1.7 מיליון שקל בתקופה מקבילה. הגידול בהוצאות קוזז בחלקו על ידי קיטון בהוצאות הריבית על האשראי.

 

בשנת 2015 מכרה תדיראן את הזכויות על המותג בלומברג ליבואנית מוצרי החחשמל ראלקו תמורת 23 מיליון שקל, שמתוכם שילמה הרוכשת לתדיראן עד כה סכום של 14.3 מיליון שקל, והאחרונה יצאה ממרבית הפעילות בתחום מוצרי החשמל הלבנים.

 

במחצית הראשונה של השנה רשמה תדיראן רווח של 4 מיליון שקל מפעילות מופסקת לעומת הפסד של 5.5 מיליון שקל בתקופה מקבילה, בעיקר בשל ההכנסות ממכירת בלומברג.

 

תדיראן תחלק דיבידנד בגובה 15 מיליון שקל המשקף 1.76 שקל למניה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x