$
בורסת ת"א

עליות קלות בנעילה בת"א: סלקט ביומד נפלה ב-20%

ת"א 25 ות"א 100 התחזקו ב-0.4%; אפריקה קפצה ב-6% לאחר הדיווח על אישור מכירת אפי פיתוח לבעל השליטה לב לבייב; מזור רובטיקה זינקה ב-9% במחזור השלישי בגובהו בבורסה

כתבי שוק ההון 16:2931.07.16

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז יתר 50

 

בהכנת הידיעה השתתפו: אמיר רוזנבאום וגיל קליאן

 

 

16:25 - הבורסה בת"א פתחה את השבוע בירוק. המדדים המובילים נעלו את יומו הראשון של המסחר בעליות שערים - ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.4%.

 

במוקד העניין היום היו סלקט ביומד שנפלה ב-20% ומזור רובטיקה שזינקה ב-9% המחזור השלישי בגובהו בבורסה - 12 מיליון שקל. בנוסף, מניית אפריקה ישראל  קפצה ב-6.5% לאחר הדיווח על אישור מכירת אפי פיתוח לבעל השליטה לב לבייב.

 

 צילום: בלומברג

 

 

16:00 - כחצי שעה לנעילה, מחזור המסחר בבורסה עומד כעת על 348 מיליון שקל.

 

15:10 - הלמן אלדובי: "שוק המניות בתקופה הקרובה מתאים בעיקר למשקיעים לטווח ארוך ומשקיעים המסוגלים לספוג תנודתיות גבוהה לטווח קצר, יחד עם זאת תנודתיות מייצרת הזדמנויות ויתכן וייווצרו הזדמנויות רכישה של מניות ואג"ח בשבועות הקרובים. לאחר מהלך עליות משמעותי בשוק המניות ובשוק האג"ח בשבועות האחרונים, אנו מאמינים שזה לא העיתוי להגדיל את החשיפה לשוק המניות ולהאריך מח"מ באג"ח".

 

14:40 - טבע יורדת ב-2.4% ומרכזת את מחזור הגבוה ביותר בבורסה - 33 מיליון שקל.

 

13:30 - מיכל אלשיך, אנליסטית בכירה באקסלנס ברוקראז', מעריכה היום כי "העלייה במניית דלתא מוצתה לעת עתה, לאחר שהמניה זינקה ב-27% מאז ההודעה על הרכישה של CBC, ב-30 ביוני". אלשילך מסבירה כי "בהינתן אי הוודאות בשוק האופנה וכל עוד לא נראה התייצבות בסביבת הפעילות ותחילת תוצאות בשטח עקב הרכישה, העלייה במניית דלתא מוצתה נכון לעכשיו. אמנם קיים פוטנציאל אפשרי נאה בטווח הארוך, אך אין להתעלם מסיכוני השוק והתלות בהצלחת הרכישה, שטומנת בחובה גם אתגרים. לאחר שקלול הרכישה במודל, תוך צפי לשיפור בתוצאות הנרכשת בשל התייעלות, אנו מעלים את מחיר היעד מ-110 שקל ל-117 שקל, מה שמניב אפסייד מוגבל של כ-2% בלבד. לאור זאת אנו ממליצים על דלתא בתשואת שוק. יהיה מקום להעלאת מחיר יעד אם נראה תחילת סימני שיפור בפועל, בינתיים אנו ממליצים להמתין".

 

אייזיק דבח, מנכ"ל דלתא אייזיק דבח, מנכ"ל דלתא צילום: עמית שעל

 

12:15 - אנדימד דיווחה על הסכם הפצה בהיקף של 1.5 מיליון דולר למוצר ה-NEWA של החברה בארה"ב. המוצר של החברה נועד "להפחתת קמטים והצערת עור הפנים לפלח השוק הביתי", לפי הדיווח. הסכם ההפצה הינו בלעדי ויהיה בתוקף לתקופה של שנתיים.

 

אורי גרינפלד, כלכלן ואסטרטג ראשי בפסגות: "סוף השבוע בשווקים החזיר לנו את המנטרה הישנה והאהובה: "חדשות רעות זה יופי" כאשר נתוני הצמיחה החלשים בארה"ב שכנעו את המשקיעים שהסיכויים להעלאת ריבית הפד שווים לסיכויים של ברני סנדרס להיות הנשיא הבא, מה שהוביל לירידה נוספת בתשואות האג"ח ולעליה קלה במדדי המניות. גם בהסתכלות קדימה, קשה לראות מה ישכנע את הפד להעלות את הריבית. בפד מחכים שכל הכוכבים יסתדרו בשורה לכבוד העלאת ריבית נוספת אבל נראה שהסיכויים לכך אינם גבוהים. אם בשנה שעברה המאורע השמיימי המפליא התרחש פעם אחת בלבד הרי שהשנה, כאשר אי הודאות באירופה גבוהה וכוח האינרציה של המשק האמריקאי מתחיל לדעוך, ההסתברות אפילו נמוכה יותר".

ג'נט ילן יו"ר הפד ג'נט ילן יו"ר הפד צילום: אי פי איי

 

11:00 - סלקט ביומד גייסה 8.4 מיליון דולר בארה"ב והפכה לחברה דואלית. החברה הנפיקה מניות ואופציות במחיר של 6.5 דולר לחבילה שכוללת 20 מניות, במחיר שמשקף 1.24 שקלים למניה, לפי השער היציג של הדולר ביום שישי האחרון וללא תמחור רכיב האופציות.

 

אפליקציית התאמת הבגדים סייזר בדרך לבורסה בתל אביב? שוקלת מיזוג עם השלד הבורסאי נקסט ג'ן. סייזר היא אפליקציה צעירה יחסית בתחום, אך יש לה שיתוף פעולה עם רשת רנואר בישראל.

 

9:50 - שפע ימיםהודיעה ביום חמישי לאחר תום המסחר על הנפקת מניות במחיר מינימום - המשקף שווי מניה של 30 אגורות בלבד. החברה נדרשה להנפיק את המניות כדי לפצות משקיעים שהשתתפו בגיוסים קודמים על כך שמחיר המניה עלה פחות מהצפי.

אבי טאוב, מנכ"ל שפע ימים אבי טאוב, מנכ"ל שפע ימים

 

9:45 - תל אביב פתחה את המסחר ביציבות. ת"א 25 עולה ב-0.1%, ות"א 100 נסחר סביב רמות הפתיחה. היום הוא יום המסחר האחרון של חודש יולי, כאשר נכון לפתיחת המסחר רושם ת"א 25 תשואה חודשית של 4%, בעוד ת"א 100 צפוי לרשום תשואה חודשית של 4.7%.

 

מניית אפריקה בולטת בפתיחה עם קפיצה של 5.3%, לאחר הדיווח על אישור מכירת אפי פיתוח ללב לבייב. כעת ממתינה העסקה לאישור הרגולטור בקפריסין.

 

מה דעתך על מניית יוניטרוניקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

9:10 - יוניטרוניקס, יצרנית מוצרי האוטומציה, המחסנים האוטומטיים והחניונים האוטומטיים, הנמצאת בשליטת קרן פימי, הודיעה היום כי החברה הנכדה יוניטרוניקס סיסטמס אינק, חתמה על הסכם להקמת מערכת חנייה אוטומטית במבנה הממוקם בניו יורק, ארה"ב. סך התמורה הצפויה לחברה עבור הפרויקט מסתכמת בכ-4 מיליון דולר (כ- 15 מיליון שקל) והוא מתוכנן להסתיים במחצית הראשונה של שנת 2018.

 

 

ישי דוידי ישי דוידי צילום: צביקה טישלר

 

8:30 - בשישי, המדדים המובילים בניו יורק ננעלו ביציבות: נאסד"ק ו-S&P 500 עלו ב-0.2%, בעוד דאו ג'ונס ירד ב-0.1%. בסיכום חודשי עלה דאו ג'ונס ב-2.8%, מדד S&P 500 התחזק ב-3.6%, ונאסד"ק זינק ב-6.6%.

 

עבור מדדי S&P 500 ודאו ג'ונס היה זה החודש החמישי ברציפות של עליות. נאסד"ק רשם החודש את העלייה הגדולה ביותר מאז מרץ. S&P 500 רשם במהלך המסחר שיא תוך יומי של 2,177.13 נקודות, אולם ננעל מתחת למחיר השיא.

 

החוזים העתידיים על נפט מסוג WTI התחזקו ביום שישי ב-1.1%, ומחיר הזהב השחור ננעל על 41.6 דולר לחבית. עם זאת, בסיכום חודשי ירד מחיר הנפט ב-14%, על רקע העלייה במלאי הנפט והגז הטבעי שהכבידו על השוק.

 

החוזים העתידיים על הזהב למסירה בדצמבר עלו ביום שישי ב-1.2%. מחיר המתכת היקרה ננעל על 1,357.5 דולר לאונקיה. בסיכום חודשי עלה מחיר הזהב ב-2.8%.

 

ביום חמישי, המסחר בתל אביב נחתם בירידות. ת"א 25 ות"א 100 איבדו 0.5%. מחזור המסחר עמד על 1.4 מיליארד שקל. נייס זינקה ב-6.2% אחרי פרסום דוחות הרבעון - במחזור מסחר גבוה פי 4 מהממוצע. בסיכום שבועי, ת"א 25 ירד ב-1.1%, ואילו ת"א 100 איבד 0.9%.

 

חדר מסחר חדר מסחר צילום: אריאל שרוסטר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x