$
שווקי חו"ל

קרדיט סוויס מפתיע עם פלוס בשורת הרווח הרבעונית

הבנק השוויצרי מסכם את הרבעון עם רווח של 170 מיליון פרנק - הצפי עמד על הפסד של 192 מיליון פרנק. ההכנסות טיפסו ב-6% בהשוואה לרבעון הראשון, וגם הן התעלו על הציפיות

מיקי גרינפלד 09:2028.07.16

קרדיט סוויס מפתיע את המשקיעים עם שורה תחתונה חיובית בשורת הרווח הנקי, בניגוד לצפי בשווקים להפסד רבעוני.  

הבנק השוויצרי מסכם את הרבעון עם רווח נקי של 170 מיליון פרנק שוויצרי, 172.48 מיליון דולר - כשבשוק ציפו להפסד 192 מיליון פרנק (על פי תחזית רויטרס). 

 

ברבעון המקביל בשנה שעברה רשם הבנק רווח של מיליארד פרנק, כך שמדובר בנפילה של 84%, ואולם מול הרבעון הראשון של שנה זו מדובר בשיפור משמעותי - את שלושת החודשים הראשונים של השנה סיכם קרדיט סוויס עם הפסד של 302 מיליון פרנק.

 

הרווח לפני מס עמדל על 199 מיליון פרנק שוויצרי, מול הפסד לפני מס של 484 מיליון פרנק ברבעון הראשון.

 

קרדיט סוויס הציג הכנסות של 5.47 מיליארד פרנק, גם במקרה זה מעל הציפיות - שעמדו על 5.17 מיליארד פרנק. מדובר בעלייה של 6% בהשוואה לרבעון הראשון של השנה, וירידה של 16% בהשוואה לרבעון המקביל. 

 

קרדיט סוויס מתמודד בשנים האחרונות עם שורה של משברים, ונדרש לבצע התייעלות נרחבת וקיצוצים של אלפי משרות. בין היתר קיצץ הבנק 1,800 משרות רק בפעילותו בלונדון, תוך העברת חלק מהן למדינות עם עלות שכר נמוכה יותר, ובהן פולין והודו.

 

מנכ"ל הבנק טידג'אן תיאם (Tidjane Thiam) אמר לאחר פרסום הדוחות כי "השוק מתמודד עתה עם האתגר הלא פשוט של תוצאות משאל העם בבריטניה. נכון לעכשיו עדיין לא הושפענו מהברקזיט וכשהדברים יתבהרו, נבצע את ההתאמות הנדרשות. הבנק יפעל בזהירות לנוכח אי הוודאות הגיאופוליטית והמקרו כלכלית".

 

טידג'אן תיאם מנכ"ל קרדיט סוויס טידג'אן תיאם מנכ"ל קרדיט סוויס צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x