$
פסגת ת"א 100

"מספיק אג"ח זבל אחת או שתיים לשנה בתוך תיק סולידי כדי לעשות תשואה"

כך אמר עודד גל, שותף מנהל בקרן גיא בפאנל בכנס פסגת ת"א 100 של כלכליסט; אמיר אפרתי, שותף מנהל בקרן ברוש קפיטל: "שורט על פוזיציה של אג"ח שנסחר קרוב מאוד לתשואות הממשלתיות הוא אידאלי"

דרור רייך 18:1426.07.16

"כשהריבית יורדת לאפס אנשים הולכים למקומות הבטוחים – בעיקר לאגרות החוב הממשלתיות – ומי שמחפש תשואה נמוכה מפסיד", כך אמר עודד גל, שותף מנהל בקרן גיא בפאנל בכנס פסגת ת"א 100 של כלכליסט. הפאנל עסק בנושא: כשהרגולציה לא מפריעה לנהל: השקעות אלטרנטיביות בעולם של ריבית אפסית.

 

המנחה אלי שמעוני: "האם הריבית האפסית שינתה את התשואות של אג"ח זבל?"

 

גל: "אני לא יודע אבל יש שם הזדמנויות רבות. חשוב לזכור שזה לא רק בנקודות הקיצון – מספיק אג"ח זבל אחת או שתיים לשנה בתוך תיק סולידי כדי לעשות תשואה. לגבי שורט אקטואלי לי אין פוזיצית שורט בקרן".

 


 

פאנל "כשהרגולציה לא מפריעה לנהל" פאנל "כשהרגולציה לא מפריעה לנהל" צילום: צביקה טישלר

 

אמיר אפרתי, שותף מנהל בקרן ברוש קפיטל: "אנחנו בקרן מסתכלים על אג"ח קונצרני שנמצא בלחץ – זה נובע בעיקר מלחץ תזרימי. אנחנו נפגשים עם החברה ובוחנים האם זוהי הזדמנות השקעה. לפעמים אנחנו מנסים להגיע לאחזקה של 25% כדי להשיג שליטה ואז אולי למכור את הנכסים ביותר כסף.

 

"הפוקס שלנו בקרן הוא על מספר מצומצם של ניירות שעשינו עליהם עבודה יסודית. גם כותרות שליליות בעיתון גורמות לעיתים לירידות מחירים שלא תמיד תואמים את המציאות. קרנות יותר קטנות יכולות לעשות פוקוס ולנצל את העיוות שנוצר. אני חושב שכעת שורט על פוזיציה של אג"ח שנסחר קרוב מאוד לתשואות הממשלתיות הוא אידיאלי – כי תמיד יכול להיות אירוע מאקרו שיגרום לירידות שערים", אמר אפרתי.

 

יואב כפיר, מנכ"ל ואר גרופ: "יכול להיות שהחברה היא בסדר אבל הברבור השחור שמקיף אותה גורם לעיוות במחירה.

יכול להיות שאתה קונה נכס טוב במחיר זול. התזה של ההשקעות של המוסדיים היא שונה – הם יחידות פיקוד ואנחנו יחידת קומנדו, אנחנו לא מצפים לאותם תשואות. גוף מוסדי יחטא למטרה אם הוא ישתלט על חברות – זה לא ככה במקרה שלנו.

 

"אבל חשוב לזכור שגם המוסדיים, בגלל היעדר התשואות, פועלים בהשקעות אלטרנטיביות. הריבית האפסית יוצרת עיוותים, ולראייה טבע גייסה ב-2.3% וזה מדהים. אבל יש גם מקרים אחרים. אחת הבעיות של הבורסה היא נזילות – ואי אפשר למכור בלוקים גדולים של מניות.

 

"בארה"ב יש מכשירים שעוזרים למכור חבילות גדולות של מניות, צריך שגם בתל אביב יהיה משהו כזה. על מה הייתי עושה שורט? יש חברות שהם בהסדר חוב והמניות שלהם שוות כסף – זה מצב לא הגיוני", סיכם כפיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x