שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קשיים באישור עיסקת אפי פיתוח: "אתם מבקשים ממני לקבל החלטה בניגוד לחוק"

כך אמר נשיא בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין בדיון על אישור מכירת אפי פיתוח ללבייב ללא כינוס אסיפת בעלי המניות של אפריקה: "זה לא יעבור את מבחן בית המשפט העליון"

גולן חזני 10:3326.07.16

מחזיקי האג"ח סידרה כ"ח של אפריקה ישראל הצביעו אמש בעד מכירת השליטה באפי פיתוח (65%) ללב לבייב. אולם, אישור המכירה, ללא הסכמת בעלי המניות של אפריקה (בגלל לוח הזמנים הצפוף) נתקל בקשיים מול נשיא בית המשפט המחוזי בת"א איתן אורנשטיין. "אתם מבקשים ממני לקבל החלטה בניגוד לחוק", טען השופט.

 

"זה לא יעבור את מבחן בית המשפט העליון, הוסיף אורנשטיין. "זה הסדר עם השלכה של עיסקת בעלי עניין וחייבים לכנס אסיפת בעלי מניות ולשמוע אותם ולאפשר למתנגדים לשכנע בעלי מניות אחרים״ אמר.

 

באפריקה מבקשים להתבסס על אסיפות מחזיקי האג"ח ללא כינוס אסיפת בעלי מניות של החברה כמתחייב בחוק. עו"ד אמיר ברטוב המייצג את אפריקה הציע לבית המשפט שלוש דרכים לאישור ההחלטה שכולן מתבססות על אסיפת המחזיקים."עם כל הכבוד לבעלי המניות ויש כבוד במקרה הזה חייבים להתבסס רק על הנושים״, אמר ברטוב.

 

לב לבייב לב לבייב צילום: שאטרסטוק, אוראל כהן

 

גיא גיסין שטען בשם מחזיקי האג"ח תמך בצד של אפריקה: "יש לנו שעבוד על הנכס. אנחנו ניסינו להביא הצעות אחרות, והבאנו שלוש. רוסיה היא מדינה אחרת ויש שם הרבה מאד אי ודאות מבחינת הנושים".

 

"המיתווה של אפריקה מנוגד לחוק החברות"

 

עו"ד שניידמן בשם בעל המניות אמיר לוי טען כי המתווה של אפריקה הוא מנוגד לחוקהחברות ובאופן ספצפי לסעיף 275 בחוק שמחייב אסיפה בעלי מניות.

 

אורנשטיין: ואם תהיה אסיפה? מה זה יעזור?

 

שניידמן: "חסר לנו מידע".

 

אורנשטיין: "איזה מידע חסר לכם".

 

שניידמן: "דרך קבלת ההחלטות למשל".

 

אורנשטיין: "אם בעלי החוב הסכימו אז סביר שזו ההצעה הטובה ביותר. אם ההתנגדות שלכם לא מטעמים ענייניים אלא מטעמי סרק אתם עלולים לגרום נזק לנושים. אם הבנק יממש והנשים יחזרו בלי הנכסים הם יבואו לכיסים שלכם ויידרשו את הכסף. היו זהירים".

 

אורנשטיין: "תסביר לי למה לא ללכת למיתווה שבו הם מקבלים את המקסימום".

 

שניידמן: "העיסקה נעשית בפחות מהערכת השווי".

 

אורנשטיין: "שמאות היא נהדרת ואין לכם מי שנותן יותר. יתבעו אתכם. תחשבו. אתם לוקחים סיכון. הם יגידו הכשלתם אותנו".

 

עדוי עזרי בעל מניות מוסף שמתנגד: "גם אם ייגרם לאפי נזק בשל איבוד הנכסים לבנק הרוסי, עדיין נשארים בחברה 512 מיליון דולר. בהליך אחר יכול להישאר כסף גם לבעלי המניות. לא יתכן למכור במחיר כזה".

 

אורנשטיין: "אם ההתנגדות שלך תתברר כהתנגדות סרק יתבעו אותך עד סוף חייך".

 

איתן אורנשטיין שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב צילום: שאול גולן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x