$
שווקי חו"ל

עכשיו זה רשמי: ורייזון תרכוש את יאהו תמורת 4.83 מיליארד דולר במזומן

ורייזון הודיעה כי יאהו תשולב עם AOL, שנמצאת בבעלות ורייזון, וכי היא צופה שהעסקה תיסגר ברבעון הראשון של 2017. העסקה לא כוללת את קופת המזומנים של יאהו, את מניות עליבאבא שבבעלות יאהו וכן את עסקיה של יאהו ביפן

שירות כלכליסט 14:0625.07.16

עכשיו זה רשמי: ורייזון תרכוש את יאהו תמורת 4.83 מיליארד דולר במזומן. ורייזון הודיעה כי יאהו תשולב עם AOL, שנמצאת בבעלות ורייזון, וכי היא צופה שהעסקה תיסגר ברבעון הראשון של 2017. העסקה לא כוללת את קופת המזומנים של יאהו, את מניות עליבאבא שבבעלות יאהו וכן את עסקיה של יאהו ביפן.

 

יאהו תערוך היום שיחת עדכון למשקיעיה, כאשר ההערכות הן שהחברה תעביר את המוזמנים שתקבל לבעלי המניות שלה. כעת הופסק המסחר המוקדם במניות יאהו. מחיר העסקה מהווה מפלה אדירה בשווי של חברת האינטרנט יאהו - שהגיעה לשווי חברה של מעל 125 מיליארד דולר בשיא בועת הדוט.קום.

 

בשבוע שעבר דיווחה יאהו על תוצאות כספיות לרבעון - בעוד שיאהו הצליחה לעקוף את ממוצע תחזיות האנליסטים, היא רשמה ירידה בהכנסות וברווח ומחקה חלק משמעותי מהשווי שלה. במיוחד - יאהו מחקה 482 מיליון דולר מהשווי של טאמבלר, אותה רכשה במאי 2013 עבור 1.1 מיליארד דולר. ברבעון הקודם, יאהו מחקה 230 מיליון דולר נוספים מהשווי של פלטפורמת המיקרו-בלוגינג. התוצאה היא שטאמבלר שווה כעת, לפי יאהו עצמה, שליש ממה שהיא שילמה עבורה לפני כשלוש שנים.

 

דוחות אלה סימנו כשלון משמעותי עבור מאריסה מאייר, מנכ"לית יאהו. תחת כהונתה, מאייר ביצעה ארגון מחדש משמעותי לחברה, ומכרה לא מעט מנכסיה בחברת האינטרנט עליבאבא על מנת לממן מסע רכש עצום בהיקפו, שנועד להזרים חדשנות וכוח אדם צעיר לחברה. מאייר רכשה לפחות 48 חברות מאז שנכנסה לתפקיד ביולי 2012, וטאמבלר הייתה הרכישה הגדולה והמתוקשרת ביותר, שייצגה את מאייר יותר מכל רכישה אחרת.

 

ההודעות של החברות שפירטו על העסקה לא מסרו מה יהיה עתידה של מאייר ביום שאחרי הרכישה - אך קשה להאמין כי תמשיך לכהן בתפקיד כלשהו בחברת ורייזון. מאייר עצמה אמורה לקבל סכום של 50 מיליון דולר במקרה של מכירת פעילות החברה (לפי תנאי הסכם ההעסקה שלה). זאת, לאחר שגרפה כבר שכר ותגמולים שונים בהיקף 100 מיליון דולר מאז שמונתה לתפקיד.

מאריסה מאייר מאריסה מאייר צילום: רויטרס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x