$
שווקי חו"ל

יש עסקה: ורייזון רוכשת את יאהו תמורת 4.8 מיליארד דולר

בתקשורת האמריקאית מדווחים כי הצדדים חתמו על ההסכם ושהודעה רשמית צפויה לצאת בשעות הקרובות. ורייזון נבחרה לאחר שלושה סבבים של מכירה פומבית

שירות כלכליסט 08:0625.07.16

ורייזון הגיעה להסכם עם יאהו, לפיו תרכוש את יאהו תמורת 4.8 מיליארד דולר. כך מדווחים הבוקר בארה"ב, בהתבסס על מקורות מקורבים. ורייזון נבחרה בתום הליך של מעין מכרז, שכלל שלושה שלבי תמחור, ולאחר שבסוף השבוע פורסם כי היא המועמדת המובילה מבין המתחרות.  

ההודעה הרשמית על העסקה צפויה לצאת בשעות הקרובות. הרכישה כוללת את עסקי האינטרנט של יאהו ושורה של נכסי נדל"ן, והיא מסמלת את סוף דרכה של החברה שהגיעה בשיאה לשווי של 125 מיליארד דולר. יאהו נסחרת בנאסד"ק בשווי של 38 מיליארד דולר, כשמרבית השווי נובעת מאחזקתה במניות עליבאבא - שלא נכללת בהסכם.

 

העסקה היא חותמת על כשלונה של המנכ"לית מריסה מאייר שהובאה ליאהו על תפקיד המושיעה, לאחר שרשרת חילופי מנהלים כושלים - כשהפרויקט נחתם היום בכישלון.  מאייר לא צפויה להישאר חלק מיאהו לאחר השלמת העסקה - לא כחלק מעסקי הליבה שנרכשו ולא בפעילות שנותרה מחוץ להסכם.

 

ההסכם כולל שורה של נכסי מדיה, חלקם בעלי הצלחה רבה גם כיום כמו פעילות יאהו פיננס ויאהו ספורט. מנגד, הנדוניה של יאהו כוללת גם כמה כשלונות מהדהדים, ובראשם אולי אתר טאמבלר שנרכש על ידי יאהו בהובלת מאייר תמורת מיליארד דולר. עדיין לא ברור אם ההסכם כולל את הקניין הרוחני של יאהו.

 

 

מריסה מאייר מריסה מאייר צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x