$
שווקי חו"ל

סינג'נטה: "העסקה עם כמצ'יינה תושלם עוד השנה"

הענקית הסינית צפויה לרכוש את חברת ייצור הזרעים וההדברה השוויצרית ב-43 מיליארד דולר; במקביל פרסמה סינג'נטה נתונים מאכזבים למחצית הראשונה של השנה

שירות כלכליסט 10:2722.07.16

חברת ייצור הזרעים וההדברה השוויצרית סינג'נטה מצפה כי רכישתה בידי כמצ'יינה ב-43 מיליארד דולר תושלם ב-2016; "אנחנו מנהלים דיונים נרחבים וקונסטרוקטיביים עם כל הרשויות הרגולטריות כדי להחזיר את הבטחון שלנו בסגירת העסקה עד סוף השנה", אמר מנכ"ל סינג'נטה אריק פיירוולד במקביל לפרסום הדו"חות הכספיים למחצית 2016. כמצ'יינה היא הבעלים של חברת אדמה הישראלית - המתחרה בסינג'נטה.

 

הרווח הנקי של סינג'נטה במחצית הראשונה של השנה ירד ב-13% ל-1.06 מיליארד דולר, פחות מתחזיות האנליסטים שצפו רווח של 1.28 מיליארד דולר. הירידה ברווחים במחצית הראשונה של השנה נגרמה עקב חולשה בשוק החקלאות העולמי וצניחה בביקוש מצד עסקים אמריקו-לטיניים.

 

סינג'נטה סינג'נטה צילום: בלומברג

 

מכירות החברה ירדו ב-7% ל-7.09 מיליארד דולר, לעומת התחזית שצפתה היקף מכירות של 7.22 מיליארד דולר.

 

"לאחר רבעון ראשון מוצלח, תנאי השוק הפכו קשים יותר ברבעון השני, בעיקר בשל הבעיות באירופה, אפריקה ובעסקים במזרח התיכון" אמר פיירוולד.

 

בחצי השני של 2016 צופה פיירוולד צמיחה מחודשת בשוק אסיה פסיפיק בשל הקלה בבצורת. המגדלים בברזיל ממשיכים להתמודד עם אי ודאות כלכלית ומגבלות אשראי, למרות שהרווחים מאזור זה נותרו יציבים. לדבריו, "בניכוי השינויים בשערי המט"ח, מכירות הקבוצה בשנה הקרובה צפויות להיות נמוכות מעט. המכירות בפועל צפויות לרשום ירידה חד ספרתית בגלל חוזקו של הדולר".

 

צעדי התייעלות, מחירי חומרי גלם נמוכים יותר וגידור מט"ח יאפשרו לקבוצה לשמור על רווחיות EBIDTA גבוהה ברמה דומה לזו של 2015, אמר פיירוולד, והדגיש כי תזרים המזומנים החופשי צפוי לעבור את המיליארד דולר. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x