$
בורסת ת"א

איבדו מאגר? משרד האנרגיה החליט ש"דולפין" לא יוכר כתגלית גז

זאת לאחר שהשותפות בו - דלק, נובל ורציו - לא התחייבו שיפתחו את המאגר או יחברו אותו לצנרת שאמורה להגיע ממאגר לווייתן לישראל; בדלק מסרו כי ישקלו ערעור

ליאור גוטמן 22:3521.07.16

דלק קידוחים דיווחה הלילה (ה') שמשרד האנרגיה החליט ככל הנראה להחזיר לידיו את רישיון "חנה", שם שוכן מאגר הגז "דולפין". בהודעת השותפות נמסר שהממונה על הנפט שבמשרד האנרגיה (יוסי וירצבורגר, ל"ג) "הודיע לשותפים ברישיון על החלטתו שלא להכיר במאגר דולפין כתגלית" - זאת לאחר שלא עמדו בתנאים לקבלת ההכרה.

 

בדלק טוענים שהם כן עמדו בכל התנאים המזכים אותם בקבלת הכרה במאגר הגז שנמצא שם, ומחדדים ש"בכוונתם לבחון את האפשרויות המשפטיות העומדות בפניהם למימוש זכויותיהם בקשר לרישיון, לרבות הגשת ערעור על החלטת הממונה".

 

 

 

לכאורה, דלק קידוחים ושותפתה שם אבנר, יחד עם נובל אנרג'י ורציו, איבדו מאגר גז שהתגלה כבר לפני ארבע שנים. מצד שני לא ברור על מה שותפויות הגז מלינות: מאגר דולפין מכיל רק כ-3 מיליארד מ"ק גז טבעי, כמות קטנה יחסית שבתנאים הנוכחיים מסוגלת לספק את צרכי המשק רק לכארבעה חודשים בלבד.

 

 

מה דעתך על מניית דלק קידוחים יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

יצוין שהממונה על הנפט אישר בחודש שעבר לבעלי המאגר להחזיק בו ואף להכיר בו כתגלית, אולם הוא התנה זאת בהתחייבות בלתי חוזרת לפתח אותו. מאחר שמדובר במאגר קטן יחסית עם היקף השקעה גבוה, ומאחר שדלק, נובל ורציו מעולם לא התחייבו באופן חלוט שהם יפתחו את מאגר הגז, או שיחברו אותו לצנרת העתידית שאמורה להגיע ממאגר לווייתן לישראל, האישור ממשרד האנרגיה לא הגיע.

 

מאגר דולפין שוכן כאמור ברישיון "חנה" והוא מוחזק בידי נובל אנרג'י (39.66%), דלק (45.34% באמצעות חלוקה שווה בין דלק קידוחים ואבנר) ורציו (15%).

 

 צילום: גיל יוחנן, Ynet

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x