$
בורסת ת"א

ריט 1 מתרחבת: רוכשת 50% ממתחם "הוליס" באלון תבור בכ-45 מיליון שקל

קרן ההשקעות בנדל"ן בניהולו של שמואל סייד צפויה לקבל NOI המשקף תשואה שנתית של כ-7% עד תום שנת 2017 ולאחר מכן יגדל ה-NOI כך שישקף תשואה שנתית של כ-9%

ריט 1, קרן ההשקעות בנדל"ן מניב הראשונה בישראל, רוכשת 50% ממתחם "הוליס" באלון תבור, תמורת 45 מיליון שקל. המתחם, בשטח של כ-70 אלף מ"ר, כולל 5 מבנים בשטח בנוי של כ-42 אלף מ"ר, המשמשים לצורכי תעשייה ולוגיסטיקה ומושכרים ל-5 שוכרים לתקופות שכירות משתנות.

 

קרן ההשקעות המנוהלת על ידי שמואל סייד ודרור גד רכשה את האחזקות מאקרילית שבבעלות גדי עשת, אשר החזיקה עד כה בבעלות מלאה על המתחם. המתחם מאוכלס כמעט במלואו אולם חלק מהשוכרים נהנים מתקופות דחייה מסוימת בתשלום דמי השכירות. לכן, עד תום שנת 2017 המתחם יניב NOI המשקף תשואה שנתית של כ-7% ולאחר מכן יגדל ה-NOI כך שישקף תשואה שנתית של כ-9%.

 

עסקה זו מרחיבה את פעילותה של ריט 1 בנכסים בתחום התעשייה והלוגיסטיקה. בין היתר, בבעלותה כ-25% ממתחם סטארפלסט, גם הוא באלון תבור ובשותפות עם גדי עשת, מרכז לוגיסטי בראשל"צ, מבנה ביבנה המושכר לחברת פלקסטרוניקס ופארק תעשייה בגוש שגב המושכר לפלרם ולתפרון.

 

שמואל סייד, מנכ"ל ריט 1, אמר: "הרכישה תואמת את המדיניות של ריט 1 להשקיע בנכסים אטרקטיביים תוך פיזור רחב, הן מבחינה גיאוגרפית והן מבחינת סוגי הנכסים. אנו רואים פוטנציאל רב בתחום התעשייה והלוגיסטיקה ובשנים האחרונות הגדלנו בהדרגה את חלקו של מגזר זה בפורטפוליו שלנו, עד לכ-8% מתיק הנכסים שלנו כיום".

 

ריט 1 היא קרן ההשקעות במקרקעין הראשונה שפועלת בשוק ההון הישראלי המאפשרת למשקיעים להיחשף לנדל"ן מניב, תוך חלוקת מרבית התזרים כדיבידנד, ללא שכבת מס נוספת. השקעה בריט נהנית מיתרון של סחירות ונזילות ביחס לאחזקה ישירה בנדל"ן מניב. ממועד הקמתה רכשה ריט 1, 31 נכסים מניבים בשווי של כ-3.4 מיליארד שקל.

 

ריט 1 יוצגה בעיסקה על ידי עורכי הדין מיכל פקטור ומשה מויאל ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות'. אקרילית יוצגה על ידי עורכי הדין שלמה כרוב ואסתר בוקסבוים ממשרד שלמה כרוב.

שמואל סייד שמואל סייד צילום: עמית שעל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x