$
בורסת ת"א

חוקרי רשות ההגבלים פשטו על משרדי איסתא: בכירים נחקרו

החברה מדווחת הבוקר כי הרשות ערכה אתמול חיפוש במשרדיה, במסגרתו נלקחו מסמכים וחומרי מחשב. החקירה קשורה לחשד לקרטל הנסיעות לפולין. ברשות טענו בעבר שהמעורבים ביצעו תיאום מחירים וחלוקת שוק

זוהר שחר לוי 09:3521.07.16

איסתאמעדכנת הבוקר (ה') בדיווח לבורסה כי במסגרת חקירה של רשות ההגבלים העסקיים נחקרו אתמול נושאי משרה בחברה, בוצע חיפוש במשרדיה, נאספו מסמכים וחומרי מחשב. הרחבה נוספת בעניין זה בהמשך.

 

 

החקירה קשורה לחשד לקרטל הנסיעות לפולין. ברשות טוענים כי המעורבים ביצעו תיאום מחירים וחלוקת שוק, על מנת לקדם בחירתם על ידי בתי הספר באופן שתואם ביניהם מבעוד מועד ומבלי שהתקיימה תחרות של ממש.

 

מה דעתך על מניית איסתא:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

חקירת קרטל הנסיעות לפולין החלה בינואר השנה, כשחוקרי רשות ההגבלים העסקיים עצרו ביחד עם היחידה הארצית לחקירות כלכליות של המשטרה (היאל"כ) 9 חשודים במסגרת פרשת תיאום המחירים במסעות לפולין.

 

במרכז הפרשה עומד החשד כי המעורבים תיאמו מחירים בעשרות מקרים של הוצאת משלחות לפולין. לחשודים מיוחסות עבירות של הסדרים כובלים בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. על פי החשד, גורמים ממשרדי נסיעות שונים חברו לקרטל שגרם להעלאת מחירים, לאחר שקיבלו לידיהם את הזיכיון במכרז של משרד החינוך לצורך הוצאת משלחות נוער מטם בתי ספר לפולין.

  

מעורבים רבים, בתפקידים בכירים, נעצרו ונחקרו במסגרת הפרשה. בין השאר נעצר בחודש ינואר פיני גינזבורג, בעל מניות (10%) ודירקטור בחברת התעופה אל על כשלטענת הרשות הינו אחד החשודים המרכזיים בחבירה לקרטל.

 

בעבר פורסם ב"כלכליסט" כי מה שהוביל לחקירת הפרשה היו האזנות סתר לטלפונים של בכירים בסוכנויות הנסיעות דיזנהאוז, אקדמי טרוול (שבבעלות חברת איסתא), תבא, איילה, י.הלל וסוכנות נוספת.

 

אחישי גל, בעל השליטה באיסתא אחישי גל, בעל השליטה באיסתא צילום: עמית שעל

 

איסתא מתמחה בתיירות נופש בארץ ובחו"ל. החברה עוסקת בניהול סוכנויות נסיעות קמעונאיות עם 44 סניפים ברחבי הארץ לקהל הפרטי, אתר אינטרנט ומרכז הזמנות טלפוני. לצד פעילות התיירות, לחברה פעילות נדל"ן מניב הכוללת פעילות נכסי משרדים ובתי מלון. בשנים 2014, 2013, ו- 2012, חילקה החברה דיבידנדים בהיקף של 15.9 מיליון שקל, 20 מיליון שקל ו-16.45 מיליון שקל בהתאמה.

 

בתחילת החודש הודיעה החברה על הרחבת תיק הנדל"ן שלה. החברה הודיעה על הקמת מלון בוטיק חדש ברחוב ברנר במרכז תל אביב בהשקעה של 60 מיליון שקל. מדובר במלון הרביעי בפורטפוליו המלונות של קבוצת איסתא בישראל, שצפוי להיפתח בשלהי 2018. איסתא נכסים, בניהולו של שמעון סיבוני, מחזיקה 40% מהבעלות במלון והיזמים מחזיקים ב-60%.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x