שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מורגן סטנלי הכה את התחזיות גם ברווח וגם בהכנסות

הבנק דיווח על רווח של 75 סנט למניה, לעומת צפי לרווח של 59 סנט למניה; מנכ"ל הבנק: "התוצאות משקפות ביצועים איתנים אך הסביבה עודנה שברירית"

שירות כלכליסט 15:0220.07.16

בנק ההשקעות האמריקאי, מורגן סטנלי (Morgan Stanley), פרסם היום (ד') את תוצאותיו הכספיות לרבעון השני שעקפו את תחזיות השוק גם ברווח וגם בהכנסות.  

 

הענק הפיננסי דיווח כי ההכנסות ברבעון השני של השנה התסכמו ב-9.7 מיליארד דולר (79 סנט למניה) זאת לעומת תחזיות מוקדמות שהעריכו כי ההכנסות יסתכמו ב-8.3 מיליארד דולר (59 סנט למניה). הרווח של הבנק ההשקעות האמריקאי התסכם במהלך הרבעון שחלף ב-1.6 מיליארד דולר, או 75 סנט למניה, גבוה ב-16 סנט מהתחזיות המוקדמות.

 

יו"ר ומנכ"ל הבנק ג'יימס גורמן משקיע מאמצים מזה זמן מה בהעלאת רווחיות החברה באמצעות קיזוז התחייבויות ההון בפעילות מסחר האג"ח של הבנק, ובאמצעות הגברת ההלוואות למשקיעים של חטיבת ניהול ההון הפרטי של הבנק. 

 

"התוצאות לרבעון משקפות ביצועים איתנים אך הסביבה עודנה שברירית", אמר גורמן בהצהרה שהתלוותה לדוח. "נוכח אי הוודאות בשוקים, אנו שומרים על מובילות בפעילות הליבה וממשיכים להתמקד בניהול סיכונים זהיר ובבקרת עלויות מחושבת", הוסיף.

 

מוקדם יותר השנה הבנק חשף את כוונתו לקצץ כמיליארד דולר בעלויות, תוכנית שצברה תאוצה גם בבנקים כגון גולדמן זאקס ובנק אוף אמריקה.

 

מניות מורגן סטנלי נחלשו ב-11% עד כה השנה נוכח חששות המשקיעים מיכולתו של הבנק לעמוד בהאטה הכלכלית. בנקים נוספים דיווח על תוצאות טובות מהצפוי בפעילות המסחר של הרבעון השנה, בעיקר הודות לעלייה חדה בפעילות הלקוחות לאחר ההחלטה על הברקזיט בבריטניה.

 

מורגן סטנלי מורגן סטנלי צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x