$
שווקי חו"ל

בעין הסערה, פולקסווגן דווקא צומחת - גידול של 7.5% ברווח התפעולי

בניכוי הוצאות של 2.2 מיליארד יורו בגין פרשת הדיזל גייט, יצרנית הרכב הגרמנית רשמה במחצית הראשונה של השנה רווח של 7.5 מיליארד יורו - מול 6.99 מיליארד יורו בתקופה המקבילה

מיקי גרינפלד 13:2720.07.16

שערוריית הדיזלגייט, הוצאות העתק שהיא גררה והפגיעה הקשה במוניטין ממשיכות להעיב על התוצאות הכספיות של פולקסווגן. ואולם ניתן לראות שבניכוי ההוצאות הרלבנטיות לפרשה, יצרנית הרכב גרמנית דווקא צומחת.  

פולקסווגן סיימה את המחצית הראשונה של השנה עם רווח תפעולי מתואם של 7.5 מיליארד יורו (8.25 מיליארד דולר), מול 6.99 מיליארד דולר במחצית המקבילה ב-2015 - גידול של 7.2%.

 

שורת הרווח המתואם אינה כוללת הוצאות חד פעמיות, ובאופן ספציפי את ההוצאות שנכרכו בפרשת הדיזלייט, שהסתכמו במחצית ב-2.2 מיליארד יורו.

 

מדובר בפרטים ראשוניים שמשחרר פולקסווגן והיא צפויה פרסם את הדוח הכספי המלא בעוד כשבוע, ב-28 ביולי. החברה אישרה מחדש את תחזיותיה, לפיה הרווחיות התפעולית תעמוד על 5-6% מהמכירות.

 

פולקסווגן פולקסווגן צילום: בלומברג

 

על פי הסדר שהושג בארה"ב, פולקסווגן תשלם 14.7 מיליארד דולר כדי ליישב את התביעות נגדה במסגרת פרשיית הונאת הפליטות ברכבי הדיזל בעלי מנוע בנפח 2 ליטר. העסקה צפויה לכלול הקצאה של 10 מיליארד דולר לתיקון הרכבים המעורבים או לחלופין – לרכישתם מהלקוחות.

 

מדובר ב-470 אלף רכבים שבהם מותקנים מנועי דיזל אשר – לפי הודאת החברה עצמה – לוקים ברמות פליטה הגבוהות מהמותר בחוק. ההסכם צפוי להיות היקר ביותר מסוגו אי פעם עבור יצרנית רכב, אולם הוא אינו סוף פסוק: מתנהלות עדיין חקירות ותביעות  נגד החברה, בעיקר באירופה, וההוצאות צפויות לחרוג הרבה מעבר לסכום האמור.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x