$
בורסת ת"א

קרן להב מעמידה מימון של 20 מיליון שקל להקמת מרכז לוגיסטי בקריית גת

הקרן, המנוהלת ע"י גיורא עופר ויעל גיט, ועוסקת במימון חוץ בנקאי לחברות מידל מרקט, ביצעה את העסקה בשותפות עם "קריית גת גרין לוגיסטיקס", בהובלת חברת קרוויל

גולן חזני 13:5619.07.16
שלוש שנים לאחר שהוקמה, מדווחת היום (ג') קרן להב על ההשקעה ה-25 שלה, בתחום חדש עבורה, מרכזים לוגיסטיים.

 

הקרן, המנוהלת ע"י גיורא עופר ויעל גיט, ועוסקת במימון חוץ בנקאי לחברות מידל מרקט, ביצעה עסקת מימון של 20 מיליון שקל בשותפות עם "קריית גת גרין לוגיסטיקס", בהובלת חברת קרוויל שהיא שותפות של משקיעים זרים.

 

להב מעמידה הלוואת מזומנים המהווה השלמה להון העצמי של החברה בהקמת מרכז לוגיסטי חדש של החברה בקריית –גת בהשקעה של כ-200 מיליון שקל. ההלוואה היא לשלוש שנים בריבית מוערכת גבוהה של 14%.

 

גיורא עופר ויעל גיט, מנהלי קרן להב גיורא עופר ויעל גיט, מנהלי קרן להב צילום: אוראל כהן

 

המרכז הלוגיסטי ישתרע על פני יותר מ-60 דונם באזור התעשייה החדש של קריית גת בו שוכנים גם מרכזי פיתוח של אינטל ו-HP ומרכזים של חברות נוספות. הרציונל להשקעה מבחינת מנהלי קרן להב, עופר וגיט, הוא בעובדה שכבישי הגישה קירבו בשנים האחרונות את קריית גת משמעותית למרכז הארץ.

 

הביקוש למרכזים לוגיסטים העלה את מחירי הקרקעות לשימוש זה בשנים האחרונות, ומרכזים כאלה צמחו במיקומים שונים בפריפריה שעד לאחרונה נחשבה ליעד פחות מועדף, כמו באר טוביה ומודיעין. פארקים שהוקמו במקומות אלה מצויים בתפוסה כמעט מלאה.

 

קרן להב הוקמה בשנת 2013 ע"י גיורא עופר, מנכ"ל בנק דיסקונט לשעבר, ויעל גיט, שכיהנה בתפקידים בכירים בבנק הפועלים וכסמנכ"לית בקרן בראשית. הקרן עוסקת במימון והשקעה בחברות בסדר גודל בינוני, וגייסה עד כה, בשתי קרנות, סכום כולל של 350 מיליון שקל. להב גייסה כ-120 מיליון שקל לקרן הראשונה, וכ-230 מיליון שקל לקרן השנייה. ב-2014 השיגה "להב 1" תשואה פנימית (IRR) של 15%, ולפי הערכות התשואה בתקופה שלאחריה היתה דומה.

 

עד היום השקיעה הקרן למעלה מ-200 מיליון שקל ב-25 עסקאות שונות. בין ההשקעות הבולטות ניתן למנות רכישת 40% מחברת העוגנפלסט, שמייצרת יריעות איטום לבריכות ולגגות (החברה היתה קודם לכן בבעלות מלאה של קבוץ העוגן); העמדת מימון לחברת נאייקס, שמפתחת מערכות תשלום ללא מזומנים ועוסקת בבקרה ושליטה במכונות אוטומטיות; וכן רכישה של 31.5% ממניות "אלפא טלקום", יבואנית מכשירי הסלולר וואווי בישראל.

 

את גרין לוגיסטיקס ייצג ד"ר עו"ד אמיר שויצקי ממשרד וינרוט ושות', ואת קרן להב ייצג עו"ד רונן בהרב ממשרד פרייז, בהרב ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x