$
בורסת ת"א

לאחר מכירת אדמה: מחזיקי אג"ח ט' ביטלו את בקשת הפירוק לאי.די.בי

מחזיקי האג"ח שהביעו חשש שקבוצתו של אדוארדו אלשטיין לא תעמוד בהתחייבותיה, ביטלו את בקשת הפירוק לאחר שעסקת אדמה אמורה לשנות דרמטית את מצבה הפיננסי

גולן חזני 17:4218.07.16

מחזיקי אגרות החוב הארוכות של אי.די.בי, סדרה ט', מחקו היום (ב') בהסכמה עם החברה את התביעה הקיימת לפירוקה בבית המשפט המחוזי בתל אביב. הצעד נעשה על רקע עסקת מכירת מניות חברת אדמה על ידי החברה הבת דסק"ש, צעד שאמור לשנות דרמטית את מצבה הפיננסי של קבוצת האחזקות בבעלותו של אדוארדו אלשטיין.

 

אי.די.בי בניהולו של שולם לפידות ממשיכה בימים אלה את הרוד שואו לגיוס אג"ח של החברה בהיקף 300 מיליון שקל.

 

דסק"ש תרשום רווח הון עצום של 690 מיליון שקל

 

אתמול פורסם לראשונה ב-"כלכליסט" כי אי.די.בי נפרדת מאחת האחזקות המהותיות שלה ותמכור את חלקה באדמה (40%) לשותפה הסינית כמצ'יינה. דסק"ש תקבל 230 מיליון דולר במזומן עבור המניות. כמו כן תימחק ההלוואה של 1.1 מיליארד דולר שהעניקה כימצ'יינה לדסק"ש, החברה־הבת של אי.די.בי (74%) שמחזיקה באדמה. היקף העסקה מפתיע מאחר שהאופציה על המניות תומחרה בספרי דסק"ש ב־100 מיליון שקל בלבד (כ־26 מיליון דולר).

 

דסק"ש תרשום רווח הון עצום של 690 מיליון שקל בעיסקה, שמשנה באופן דרמטי את מצבה, ואת מצבה של החברה האם באי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין. אי.די.בי פיתוח לא תוכל למשוך יותר דיבידנדים מדסק"ש אולם ההון העצמי שלה ישתפר בצורה משמעותית בזכות הגידול בהונה העצמי של החברה הבת.

מה דעתך על מניית דיסקונט השקעות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לדסק"ש אופציה לרכוש את 40% ממניות אדמה, ששועבדו לכמצ'יינה כבטוחה להלוואה שניתנה, אך לשם מימושה היא נדרשת להחזיר לסינים את ההלוואה. כעת, דסק"ש בעצם מוותרת על האופציה לרכישה, נהנית ממחיקת ההלוואה ומקבלת "בונוס" כספי.

אדוארדו אלשטיין
אדוארדו אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x