$
שווקי חו"ל

סופטבנק מיפן תרכוש את Arm הבריטית ב-32 מיליארד דולר

רכישת הטכנולוגיה הגדולה ביותר של חברה אירופית: קבוצת שירותי התקשורת מיפן תשלם לחברת השבבים הבריטית 17 ליש"ט למניה, 43% מעל שווייה בשוק

מיקי גרינפלד 07:4018.07.16

קבוצת סופטבנק (SoftBank) היפנית מאשרת היום (ב') כי היא רוכשת את חברת הטכנולוגיה הבריטית ארם הולדינגס (ARM Holdings) בסכום של 32 מיליארד דולר (23.4 מיליארד ליש"ט).

סופטבנק היא קבות אחזקות בתחומי המדיה ושירותי התקשורת, והעסקה צפויה להעניק לה דריסת רגל חזקה בתחום טכנולוגיית המובייל והאינטרנט של הדברים, בזכות פעילות השבבים של ארם.

 

החברה הבריטית שמרכזה בקיימברידג' מעסיקה 4,000 עובדים, והיא הוזכרה בשנים האחרונות כפוטנציאל לרכישה על ידי אינטל, יצרנית השבבים הגדולה בעולם שלא הצליחה לחדור לתחום הסמארטפונים.

 

העסקה עם סופטבנק, ככל שתצא לפועל, תהיה הרכישה הגדולה ביותר של חברת טכנולוגיה מאירופה. סופטבנק צפויה לשלם 17 ליש"ט על כל מניית ארם, פרמיה של 43% על מחיר המניה לפני פתיחת המסחר בלונדון הבוקר. שווי השוק של ארם עומד על כ-16.5 מיליארד ליש"ט.

 

האטרקטיביות של ארם גברה בשבועות האחרונות מבחינתה של סופטבנק, לנוכח נפילה של 30% בליש"ט מול הין מאז הברקזיט. היו"ר הפעיל מאד של סופטבנק, מסאסיושי סון (Masayoshi Son, בן 58) הפך אותה לקבוצת תקשורת מובילה, בשווי של 68 מיליארד דולר, בזכות שורה של השקעות מוצלחות.

 

בין היתר נכנסה סופטבנק לאחזקת שליטה בספרינט (מפעילת הסלולר הרביעית בגודלה בבריטניה), אחזקות ביאהו יפן (מנוע החיפוש הפופולרי במדינה) ואת השליטה בחטיבה היפנית של ודאפון, מפעילתל הסלולר השלישי ביפן. . בשנת 2000 רכשה הקבוצה מניות ב-20 מיליון דולר בעליבאבא, ששווין עומד היום על 65 מיליארד דולר. בסך הכול במהלך העשור האחרון נכנסה סופטבנק ל-140 הסכמי השקעה של 82 מיליארד דולר.

 מסאסיושי סון יו"ר סופטבנק מסאסיושי סון יו"ר סופטבנק צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x