בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

אפריקה נכסים חתמה על מכתב הבנות למכירת הדירות שלה בברלין ב-125 מיליון יורו

החברה חתמה על ההסכם ההבנות בעקבות פקיעת תוקפו של הסכם קודם שנחתם לפני חודש. המכירה תעזור לאפריקה נכסים להזרים דיבידנד גדול יותר עבור החברה האם אפריקה ישראל, שזקוקה נואשות למזומנים

אורן פרוינד 18:3617.07.16

אפריקה נכסים, החברה הבת (55.9%) של אפריקה ישראל שמחזיקה בנכסי נדל"ן מניב בישראל ובאירופה, חתמה היום (א') על מכתב כוונות לא מחייב למכירת הפורטפוליו נכסים שלה בברלין תמורת 125.5 מיליון יורו. הפורטפוליו כולל 18 בנייני מגורים של כ־400 דירות ו־90 חנויות שרשומים בספרי החברה בשווי של 103 מיליון יורו. הנכסים האלו מייצרים NOI שנתי של 4.3 מיליון יורו ולפיכך המכירה, באם תיסגר, משקפת תשואה של 3.4% בלבד, שנחשבת אטרקטיבית מאוד עבור אפריקה נכסים.

 

לפני חודש אפריקה נכסים חתמה על מזכר הבנות לא מחייב ובלעדי למכירת החברות המחזיקות בנכסים האלו לקרן השקעות זרה תמורת 109 מיליון יורו. תקופת הבלעדיות עבור הקרן הסתיימה במהלך סוף השבוע, וכעת אפריקה נכסים חתמה על הסכם לא מחייב עם גוף נוסף.

 

 

 צילום: אוראל כהן

 

המכירה הזו תעזור לאפריקה נכסים להזרים דיבידנד גבוה יותר עבור החברה האם אפריקה ישראל, שזקוקה נואשות למזומנים. האחרונה מנהלת בימים אלו מו"מ לגבי הסדר חוב של 3.2 מיליארד שקל עם מחזיקי אגרות החוב בישראל. אלא שבאפריקה נכסים מסבירים את ההחלטה למכור את הפורטפוליו כהחלטה עסקית מבלי קשר לצרכי חברת האם. "אנחנו הודענו כבר בשנה שעברה שאנו רוצים למכור את הפורטפוליו כי המחירים בגרמניה הגיעו לרמות שיא", אמר מנכ"ל אפי אירופה אבי ברזילי בשיחה עם "כלכליסט". המחירים של הדירות בגרמניה הגיעו לשיא מבחינתינו וזו תקופה טובה למכור עכשיו להערכתנו. לא צריך לחכות עד לדקה האחרונה. יכל להיות שמחר בבוקר זה יעלה עוד קצת אבל זה הזמן מבחינתינו לממש ולהשקיע בפרויקטים חדשים. אנו נמצאים בפיתוח בפרויקטים בישראל והכסף מהמכירה ישמש אותנו לפיתוח הפרויקטים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x