$
שווקי חו"ל

נשיא הפד של אטלנטה: להמתין עם העלאת ריבית לבירור נזקי הברקזיט

דניס לוקהרט אמר היום כי הוא אינו צופה התפרצות אינפלציונית בעקבות עזיבת בריטניה את האיחוד - אך הוסיף כי להערכתו האסטרטגיה הטובה ביותר כעת היא סבלנות. לוקהרט העריך כי בשלב זה אין פגיעה בכלכלה האמריקאית

שירות כלכליסט 18:5914.07.16

הפד צריך להמתין עם העלאת הריבית בארה"ב עד אשר יתבררו התוצאות המלאות של הברקזיט. כך אמר היום (ה') נשיא הפד של אטלנטה, דניס לוקהרט, בוועידה שהתקיימה במדינת איידהו.

 

לוקהרט אמר כי "לפעמים צריך לתת את הזמן למים להתבהר", והתכוון להשפעות הלא ברורות של ההחלטה השנויה במחלוקת שהתקבלה במשאל העם הבריטי - ההחלטה לעזוב את האיחוד האירופי.

 

לוקהרט אמר כי הוא אינו מודאג מהאפשרות להתפרצות אינפלציונית בעקבות החלטת הברקזיט. "נוח לי עם גישה זהירה וסבלנית למדיניות המוניטרית בעתיד הקרוב", אמר.

 

עוד הוסיף לוקהרט כי עד כה הוא אינו רואה נזקים שנגרמו לכלכלה האמריקאית כתוצאה מהברקזיט, אך הוסיף כי עדיין מוקדם מדי להכריז שהמשבר הבריטי מאחורינו.

 

לא רק לוקהרט חושב שההמתנה היא התרופה הטובה ביותר למצב. היום בחר גם הבנק המרכזי של בריטניה להמתין, ובניגוד להערכות בחר להותיר את הריבית בבריטניה על 0.5%. זאת, בעוד מרבית האנליסטים צפו שהבנק המרכזי הבריטי יורד את הריבית ל-0.25% כדי להמריץ את השווקים.

 

דניס לוקהרט דניס לוקהרט צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x