$
בורסת ת"א

חלל תקשורת האריכה הסכם עם הממשלה תמורת 63 מיליון דולר

חברת הלוויינים שבשליטת שאול אלוביץ' תמשיך לספק לממשלת ישראל שירותי תקשורת לוויינית לפחות עד שנת 2021

מיקי גרינפלד 09:2510.07.16

חלל תקשורתהאריכה את ההסכם עם ממשלת ישראל באמצעות קיבולת נוספת בלוויינים עמוס 3, עמוס 4 ועמוס 6 (לאחר הפעלתו המסחרית) למשך 5 שנים נוספות, עד סוף יוני 2021.  

חברת הלוויינים מעריכה כי היקף ההכנסות שתרשום מהארכת ההסכם יעמוד על 63 מיליון דולר.

 

חלל תקשורת נשלטת עלידי שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, באמצעות חברת יורוקום - ומנוהלת על ידי דוד פולק. החברה עוסקת במתן שירותי תקשורת לוויינית באמצעות שיווק מקטעי חלל של הלוויינים שבבעלותה. לחברה שלושה לוויינים פעילים: עמוס 2, עמוס 3 ועמוס 4, ובקרוב ייכנס לפעילות לוויין עמוס 6 (המיוצר על ידי התעשייה האווירית).

 

לממשלה ניתנה אופציה להארכת ההסכם האמור, אותה תוכל לממש עד ל-1 בינואר 2020. במקרה של עמוס 3 ועמוס 6 האופציה היא ל-8 שנים נוספות, בשירות מלא או חלקי. במקרה של עמוס 4 ההארכה היא עד לתום חיו המסחריים של הלוויין. מימוש האופציה במלואה יניב לחלל הכנסה נוספת המוערכת ב-164 מיליון דולר.

 

מה דעתך על מניית חלל תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לוויין עמוס 4 הופעל לראשונה בדצמבר 2013 ואורך החיים המסחרי הצפוי שלו  הוא לכל הפחות 12 שנה. בנובמבר 2015 הושבת במפתיע לוויין עמוס 5, לאחר שנותק עמו הקשר.

 

עתה מצפים בחלל לשיגורו של לוויין 6, הצפוי על פי האמור בדוח השנתי האחרון של החברה (שפורסם ב-28 במרץ 2016) לצאת לפועל במהלך הרבעון הנוכחי, לאחר כמה דחיות. עמוס 6 צפוי להחליף את עמוס 2 שאמור לסיים את שירותי המסחרי עד סוף השנה.

 

חלל תקשורת החלה לספק שירותי תקשורת לוויינית שונים  לממשלת ישראל בראשית שנות ה-2000, כשמאז שונה ההסכם בין הצדדים כמה פעמים, הן בהיבט של הארכת ההסכם והן בהיבט של היקף השירותים.

 

 

לוויין עמוס 6 לוויין עמוס 6 צילום: חלל תקשורת

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x