$
שווקי חו"ל

ענקית עוד יותר: אמזון קרובה לרשימת חמש החברות הגדולות בארה"ב

שווי החברה כבר נגע אתמול במסחר בוול סטריט ברף ה-350 מיליארד דולר, והיא קרובה להדיח את ברקשייר מהרשימה, אותה מובילות אפל, גוגל, מיקרוסופט ואקסון

שירות כלכליסט 09:2809.07.16

שווי השוק של אמזון נגע אתמול (ו') במסחר בוול סטריט ברף ה-350 מיליארד דולר לראשונה בתולדותיה, וייתכן שתהפוך להיות החברה החמישית בגודלה בארה"ב, במקומה של ברקשייר הת'אווי. המניה עלתה אתמול ב-1.3% וננעלה בשווי של 745.8 דולר.

 

 

 

מניותיה של ענקית הקמעונות המקוונת זינקו לאחר פרסום תוצאותיה לרבעון הראשון בסוף אפריל והמשיכו לטפס במהלך מאי לפני שהאטו ביוני.

 

 

מה דעתך על מניית AMAZON:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אולם כעת חוזרת אמזון לעליות מאז בהלת המכירות שנרשמו אצל ענקית המסחר המקוון לאחר פרסום תוצאות משאל העם על היפרדות בריטניה מהאיחוד האירופי (הברקזיט). במהלך השבוע וחצי האחרונים העפילו מניותיה של אמזון בכמעט 8%. התחזקות זו ממקמת את שווי השוק שלה על 347.5 מיליארד דולר, נכון לאתמול וכעת היא נושפת בעורפה של ברקשייר, שרושמת שווי שוק של 349.7 מיליארד דולר, כך על פי נתונים של FactSet.

 

 

 צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

האימפריה של איל ההשקעות, וורן באפט, נמנית מזה שלוש שנים בין חמדהחברות המובילות בארה"ב אולם נראה כי כעת יש סיכוי שאמזון תדיח אותה ממועדון זה. אם אכן יקרה הדבר, תהיה זו הוכחה נוספת לשליטתה של הטכנולוגיה בפסגת שוק ההון.

 

 

 

שלוש החברות המובילות בפסגה זו כרגע הן אפל, עם שווי של 525.5 מיליארד דולר, אלפבית (גוגל) – 481.5 מיליארד דולר ומיקרוסופט – 403.9 מיליארד דולר. הפעם האחרונה שמפת החברות המובילות נראתה כך היה בשיא בועת האינטרנט. רביעית ברשימה נמצאת אקסון מובייל, ולאמזון יש עוד עבודה רבה כדי לעקוף את שווי השוק של ענקית הנפט, העומד כעת על 385 מיליארד דולר.

 

בינתיים, גם פייסבוק מתקרבת מאחור עם שווי של 331.3 מיליארד דולר. זאת לאחר זינוק במניות שלה לאחר דוחות הרבעון הראשון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x