שווקי חו"ל

משבר פיננסי? שלוש קרנות ענק בבריטניה עצרו אפשרות למשוך כספים

קרנות הנדל"ן המסחרי המנהלות נכסים בהיקף כולל של 9.1 מיליארד ליש"ט, קיבלו את ההחלטה בשעות האחרונות: "רמת הפדיונות עלתה באופן חד - ההקפאה נועדה להגן על בעלי המניות בקרן"

מיקי גרינפלד 20:1805.07.16

שלוש קרנות נדל"ן מסחרי בבריטניה הקפיאו משיכות כספי משקיעים מהקרן, לאחר שנרשמו בהן פדיונות גבוהים מצד משקיעים בעקבות ההכרעה במשאל העם על ההיפרדות מהאיחוד האירופי.  

קרן Standard Life Investments הודיעה על כך אתמול והיום הצטרפו אליה בהחלטה דומה הקרנות Aviva Investors ו-M&G Investments.

 

M&G, קרן ההשקעות בנדל"ן של חברת הביטוח הבריטית פרודנטיאל (Prudential) המנהלת 4.4 מיליארד ליש"ט, הודיעה על הקפאה זמנית של המשיכות: "הפדיונות של המשקיעים בקרן גדלו באופן חד לנוכח אי הוודאות הגוברת בשוק הנכסים המסחריים באנגליה מאז משאל העם". 

 

"רמת הפדיונות הגיעה לנקודה שבה אנו מאמינים כי נוכל להגן באופן המירבי על האינטרסים של בעלי המניות שלנו באמצעות השעיית המסחר", נאמר עוד בהודעת M&G.

 

ב-Aviva הבהירו כי ההחלטה על ההקפאה הוא תוצאה של "תנאי השוק החריגים". הקרן שהוקפאה על ידי Aviva מנהלת נכסים בהיקף של 1.8 מיליארד פאונד, וגם היא התמודדה בימים האחרונים עם משיכות ענק, על פי הודעתה, עם משיכות ענק.

 

כאמור, אתמול הודיעה גם Standard Life על חסימת האפשרות להוציא סכום מהקרן, ומסיבות דומות.  Standard Life מנהלת 2.9 מיליארד ליש"ט.

 

 צילום: גלעד קוולרצ'יק

בטל שלח
    לכל התגובות
    x