$
בורסת ת"א

אריק פינטו ייכנס לתפקיד מנכ"ל הפועלים ב-1 לאוגוסט, הכריז על הכוורת החדשה שלו

פינטו ייכנס לתפקידו לאחר השלמת תהליך החפיפה עם המנכ"ל היוצא, ציון קינן; פינטו הודיע על סבב מינויים ובראשם ארז יוסף שמונה למשנה למנכ"ל, חבר הנהלה ומנהל התפעול הראשי

גולן חזני ורחלי בינדמן 15:4529.06.16

אריק פינטו ייכנס לתפקיד מנכ"ל בנק הפועלים ב-1 באוגוסט השנה, לאחר השלמת תהליך החפיפה עם המנכ"ל היוצא, ציון קינן. כך אישר היום (ד') דירקטוריון הבנק.

 

 

פינטו הומלץ לתפקיד מנכ"ל הבנק בסוף מאי השנה, על ידי ועדת איתור שהקים הדירקטוריון, בראשות היו"ר, יאיר סרוסי, בעקבות הודעת ציון קינן על רצונו לסיים את תפקידו. המינוי אושר על ידי המפקחת על הבנקים, חדוה בר.

 

פינטו (54, נשוי +2) הוא בעל תואר שני במינהל ציבורי מאוניברסיטת קלארק בבוסטון. תפקידו הראשון של פינטו בבנק היה בנקאי במחלקת השקעות בבנק.

 

לקראת כניסתו לתפקיד המנכ"ל, פינטו הודיע היום (ד') על סבב מינויים בתפקידי ניהול בכיר. המינויים ייכנסו לתוקף עם כניסתו לתפקיד המנכ"ל.

 

יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים מסר: "אני מודה למנכ"ל היוצא ציון קינן על שנים רבות של עשייה רצופת הישגים, ועל שבע שנים של שיתוף פעולה שהביא את הבנק לשיאים חדשים. אני מברך את אריק ומאחל לו הצלחה, ומשוכנע שסדרת המינויים שאושרו היום תביא להמשך הובלת המערכת הפיננסית".

 

אריק פינטו, המנכ"ל הנכנס, מסר: "סבב המינויים הרחב מבסס את השדרה הניהולית של בנק הפועלים ומציב אותה בשורה הראשונה של המשק הישראלי מבחינה מקצועית. אני גאה בכך שהסבב מושתת ברובו על מינויים פנימיים, דבר שמעיד על הניסיון והמיומנות המקצועית הגבוהה שרוכשים עובדי ומנהלי הבנק". 

אריק פינטו אריק פינטו צילום: נמרוד גליקמן

 

לקראת כניסתו לתפקיד המנכ"ל, פינטו הודיע היום (ד') על סבב מינויים בתפקידי ניהול בכיר. המינויים ייכנסו לתוקף עם כניסתו לתפקיד המנכ"ל.

 

ארז יוסף (49) מונה למשנה למנכ"ל, חבר הנהלה ומנהל התפעול הראשי (COO) הממונה על חטיבת האסטרטגיה, המשאבים והתפעול (התפקיד אותו מילא פינטו קודם המינוי). ארז יוסף עובד בבנק הפועלים 27 שנים. בתפקידו האחרון כיהן כמנהל אגף אסטרטגיה ו-PMO ארגוני בחטיבת ה-COO. במסגרת התפקיד הקים בתחילת השנה את יחידת ה-PMO, האמונה על קידום הפרויקטים והמהלכים המרכזיים בבנק.

 

ארז יוסף, המשנה הבא למנכ"ל בנק הפועלים ארז יוסף, המשנה הבא למנכ"ל בנק הפועלים צילום: סיון פאג'

 

 

קודם לכן כיהן ארז בתפקיד מנהל אגף פיננסי ומידע ניהולי בחטיבת הפיננסית, תפקיד שבו היה שותף לגיבוש תכניות העבודה של הבנק, אחראי על בניית תקציב הבנק וניהול מתודולוגיית המדידה (MIS). בין תפקידיו הנוספים בעבר: מנהל מטה אסטרטגיה, שיווק ושירות בחטיבה הקמעונאית, שבו היה אחראי לגיבוש האסטרטגיה הקמעונאית של הבנק ומהלכי השיווק של החטיבה בקרב לקוחות משקי הבית, הבנקאות הפרטית והעסקים הקטנים, וכן תפקידים בכירים בחטיבה הקמעונאית ובבנק משכן.

 

אלי זהב (55) הומלץ על ידי הנהלת הבנק לתפקיד סמנכ"ל אשראי ומימון בקבוצת ישראכרט. המינוי טעון אישור דירקטוריון ישראכרט.

 

אלי זהב עובד בבנק הפועלים 26 שנים. בשלוש השנים האחרונות כיהן כמנהל האגף העסקי בחטיבה העסקית. קודם לכן מילא אלי שורה של תפקידים ניהוליים הן בחטיבה הקמעונאית והן בחטיבה העסקית, לרבות ניהול אגף אשראי קמעונאי ומשכנתאות והאגף המסחרי.

 

ג'קי כהן (47) מונה למנהל האגף העסקי בחטיבה העסקית. הוא מחליף את אלי זהב, שהומלץ להתמנות לסמנכ"ל אשראי בחברת ישראכרט.

 

ג'קי כהן עובד בבנק הפועלים 22 שנים. בשלוש השנים האחרונות כיהן כמנהל האגף המסחרי בחטיבה העסקית. קודם לכן כיהן ג'קי כמנהל סקטור תעשייה, היי-טק ושוק ההון, ומנהל קשרי לקוחות ואחראי על צוות שוק ההון בחטיבה העסקית. בעבר מילא שורה של תפקידים בתחום שוק ההון בבנק, במסגרת אגף ניירות ערך, ביניהם מנהל מחלקת מוצרים פיננסיים ומנהל יחידת מעוף.

 

דלית רביב (47) מונתה למנהלת האגף המסחרי בחטיבה העסקית. היא מחליפה את ג'קי כהן, שמונה למנהל האגף העסקי בחטיבה העסקית.

 

דלית רביב עובדת בבנק הפועלים 24 שנים, ובתפקידה האחרון ניהלה את בנקאות פלטינום בחטיבה הקמעונאית. היא היתה ממקימי האגף המסחרי בבנק הפועלים, בשנת 1995, וכיהנה כמנהלת קשרי לקוחות במרכז עסקים ת״א ומאוחר יותר כמנהלת מרכז עסקים השרוןדלית רביב, 

 

רונית מאירי הראל (50) מונתה למנהלת אגף אסטרטגיה ו-PMO ארגוני בחטיבת ה-COO. היא מחליפה את ארז יוסף, שמונה למשנה למנכ"ל, חבר הנהלה, מנהל חטיבת ה-COO.רונית מאירי הראל עובדת בבנק הפועלים 24 שנים. בחמש השנים האחרונות ניהלה את אגף חדרי עסקאות וברוקראג׳ בחטיבת שווקים פיננסיים. קודם לכן היא ניהלה את אגף ני"ע ובמרכזו מערך הייעוץ, ובעבר מילאה תפקידי ניהול בכירים בחטיבה הקמעונאית ובחטיבת נכסי לקוחות.

  

ד"ר נעמי שפירר בלפר מונתה למנהלת אגף חדרי עסקאות וברוקראז'. היא מחליפה את רונית מאירי, שמונתה למנהלת אגף אסטרטגיה ו-PMO ארגוני בחטיבת ה-COO.

 

בתפקידה האחרון ניהלה ד"ר שפירר בלפר את האגף לניהול נכסים והתחייבויות בבנק הפועלים, האחראי על הניהול הפיננסי של מאזן הבנק, לרבות ניהול סיכוני השוק והנזילות, פיתוח מוצרים פיננסיים מתקדמים ועוד. היא משמשת גם כמנכ"לית "פועלים הנפקות", זרוע הגיוס של הבנק, והיתה אחראית על הנפקת כתבי ההתחייבויות והאג"ח של הבנק בשוק ההון. בעבר מילאה תפקידי ניהול שונים בבנק הפועלים, בחטיבת השווקים הפיננסיים ובחטיבה הפיננסית.

 

מירב בן שושן כהן (45) מונתה למנהלת אגף ניהול נכסים והתחייבויות. היא מחליפה את ד"ר נעמי שפירר בלפר, שמונתה למנהלת אגף חדרי עסקאות וברוקראז'.

 

מירב בן שושן כהן עובדת בבנק הפועלים כחמש שנים. בתקופת עבודתה בבנק הקימה וניהלה את יחידת הנוסטרו בחטיבת שווקים פיננסים. במסגרת תפקידה ניהלה את תיק ניירות הערך של הבנק, שכולל נכסים בארץ ובחו"ל, גיבשה תהליכי עבודה ומדיניות השקעות וריכזה את השקעות הקבוצה. מירב בעלת 20 שנות ניסיון בתפקידי ניהול שונים בשוק ההון, וטרם הצטרפותה לבנק ניהלה את חטיבת ההשקעות בעמיתים – קרנות הפנסיה הוותיקות.

 

בנק הפועלים מבצע מהלך של מיזוג פעילות יחידת הנוסטרו עם היחידה להשקעות ריאליות, במסגרת חטיבת שווקים פיננסיים. בעקבות זאת, יורחב תחום אחריותו של רונן מידן, מנהל היחידה להשקעות ריאליות, והוא יכלול גם את יחידת הנוסטרו, שאחראית על השקעות הבנק בניירות ערך סחירים בארץ ובחו"ל.

 

אורן כהן בוטנסקי (43) מונה למנהל מערך פועלים בטלפון, בשבע השנים האחרונות שימש כסמנכ"ל שירות לקוחות ומכירות בקבוצת ישראכרט וזכה בתואר "מצוינות בשירות" של המי"ל 4 שנים ברציפות. הוא ניהל מערך הכולל מאות עובדים נציגי שירות מכירות, תפעול, ושימור, והיה אחראי על המענה ללקוחות בכל הערוצים הדיגיטליים. אורן, 43, נשוי + 2, בעל תואר בכלכלה ומדעי החברה מאוניברסיטת בר אילן, תואר ראשון נוסף בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה, תואר שני במנהל עסקים - התמחות בשיווק מאוניברסיטת דרבי.

 

אילת מרום (48) מונתה למנהלת פועלים פלטינום בחטיבה הקמעונאית, המשרת לקוחות פרטיים בעלי עושר פיננסי רב. היא מחליפה את דלית רביב, שמונתה למנהלת האגף המסחרי בחטיבה העסקית.אילת מרום עובדת בבנק הפועלים 20 שנה. בתפקידה האחרון ניהלה את המרכז לבנקאות פרטית בינלאומית לתושבי חוץ, וקודם לכן ניהלה את מרכז הפלטינום ופריפרד בחיפה. 

 

מיכל ניר-שמחן סגנית מנהלת בנקאות פרטית בינלאומית, תחליף את אילת מרום.מיכל מכהנת כ-27 שנה בבנק בתפקידי ניהול שונים. היא בעלת תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת תל אביב

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x