$
שווקי חו"ל

מנכ"ל אלרגן: "הגענו לשלבים הסופיים בעסקה עם טבע"

ברנט סונדרס אמר לבלומברג כי אלרגן תחפש נכסים מתאימים להשקעת התמורה ממכירת חטיבת הגנריקה: "נבדוק רכישות של קניין רוחני, נכסי מחקר ופיתוח וכמובן מיזוגים ורכישות"

שירות כלכליסט 13:1329.06.16

מנכ"ל אלרגן ברנט סונדרס אומר היום (ד') לערוץ הטלוויזיה של בלומברג כי הם הגיעו לשלב הסופי בהשלמת העסקה של מכירת חטיבת הגנריקה לטבע - עסקה שתכניס לחברה 40 מיליארד דולר.

 

לאחר השלמת העסקה יהיו בידי החברה 20 מיליארד דולר פנויים להשקעה בצמיחה וחדשנות, על פי דברי סונדרס. "חלק מסוים מסכום זה בוודאי יהיה זמין להשקעות מגוונות בסין ובאסיה. אנו רק צריכים למצוא את הנכסים המתאימים שאכן מתאימים לאסטרטגיה שלנו של מנהיגה בצמיחה של תעשיית התרופות וכן בתחומים הפעילות הטיפולית שלנו כגון אסטטיקה רפואית, דרמטולוגיה ובריאות העין".

 

אלרגן, יצרנית הטיפול נגד קמטים "בוטוקס", מנסה לצוד בשנה האחרונה רכישות קטנות יותר כדי לדרבן את הצמיחה לאחר שהמיזוג המתוכנן עם חברת "פייזר", שהיקפו הצפוי היה 160 מיליארד דולר, קרס.

 

אנו נבדוק את רכישתו של קניין רוחני, נכסי מחקר ופיתוח וכמובן מיזוגים ורכישות", אמר סונדרס. "לגבי מיזוגים ורכישות, אנו נבחן רכישות הטמעה בהיקפים קטנים יותר שיבססו את מנהיגותנו ואת חדשנות החברה בתחום הטיפולים הרפואיים ", הוסיף.

 

באפריל זנחו אלרגן ופייזר תוכניות למיזוג לאחר שגורמים רשמיים בוושינגטון החלו במלחמתם נגד מגמת "היפוכי השרוול" – טקטיקה שבה מעבירה חברה את ישותה המשפטית למדינה אחרת כדי לצמצם את עומס המס עליה. אלגרן מבוססת בניו ג'רזי אולם המרכז שלה מבחינה משפטית נמצא בדבלין.

 

ובינתיים, השפעתה המיידית של הברקזיט תהיה מינימאלית ולחברה אין תוכניות כרגע לשנות את אופן פעילותה של החברה, אמר סונדרס.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x