$
בורסת ת"א

פועלים שוקי הון נכנס למקבצי הדיור בארה"ב: ישקיע עשרות מיליוני דולרים

ייכנס לשותפות ביחד עם בית ההשקעות פסגות וגופים מוסדיים נוספים בישראל להשקעה של 120 מיליון דולר במקבצי דיור בדרום-מזרח ארה"ב

אורן פרוינד 18:0628.06.16

פועלים שוקי הון, זרוע ההשקעות של בנק הפועלים שמנוהלת על ידי עומר קרייזל, נכנסת לראשונה לתחום מקבצי הדיור (Multifamily) בארה"ב. פועלים שוקי הון ייכנסו לשותפות ביחד עם בית ההשקעות פסגות וגופים מוסדיים נוספים בישראל בקרן ההשקעות בלו אטלנטיק שמשקיעה במקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב, אחד האזורים המבוקשים כעת להשקעות בנדל"ן על ידי משקיעים ישראליים.

  

פסגות, שידועה בחיבתה להשקעה ישירה בנדל"ן מניב וכבר השקיעה בעבר בקרן בלו אטלנטיק עשרות מיליוני דולרים, תזרים 50 מיליון דולר לתוך הקרן בשלב ראשוני. פועלים שוקי הון צפויה להזרים כ-15 מיליון דולר נוספים ו-12 גופי פנסיה ישראליים נוספים צפויים להזרים 35 מיליון דולר נוספים. בסך הכל הקרן גייסה 120 מיליון דולר והיא צפויה להשקיע אותם כבר בחודשים הקרובים כהון עצמי בפרויקטים של מקבצי דיור בארה"ב שיכילו 3,000 יחידות דיור בשיעור מינוף של 60%-70%. בהתאם לכך, הקרן צפויה לרכוש נכסים בשווי של כ-350 מיליון דולר כשהם מצפים לתשואה נטו של 8%-10% על הנכסים.

  

עומר קרייזל עומר קרייזל צילום: עמית שעל

 

עבור פועלים שוקי הון מדובר בהשקעה ראשונה בתחום מקבצי הדיור בארה"ב והיא מתכננת להרחיב את הפעילות שלה בתחום בשנים הקרובות. קרן בלו אטלנטיק צפויה להשקיע בפרויקטים בערים אטלנטה, דאלאס, טמפה ושארלוט וייתכן שגם בערים נוספות.

  

פסגות כבר ביצעה ביחד עם חברת הביטוח הפניקס עסקה בפורטפוליו זהה עם קרן בלו אטלנטיק, בעסקה בהיקף של יותר מ-200 מיליון דולר בה פסגות והפניקס רכשו במשותף עם הגופים המנהלים של בלו אטלנטיק כ-2,000 יחידות דיור, ב-6 מקבצי מגורים להשכרה ברחבי ארה"ב. ההשקעה בנכסים אלו מייצרת למשקיעים תשואה שנתית שוטפת של מעל ל-8.5% (אחרי דמי ניהול ולפני מס).

 

 

הישראלים משתלטים על שוק הנדל"ן בארה"ב

  

קרן בלו אטלנטיק מנוהלת ע"י שני גופי הנדל"ן שונים. בלו ארצ' קפיטל ( Blue Arch Capital) שבבעלות ובניהול הישראלים גיל חרמון ואורן הון ועל ידי חברת אטלנטיק פסיפיק (Atlantic Pacific), השותפה האמריקאית, שמתמחה בשוק מקבצי הדיור בארה"ב. החברה מחזיקה כיום בהיקף מצטבר של כ- 1.5 מיליארד דולר ומנהלת מעל ל-17 אלף יחידות דיור, עם 57 מתחמי דירות בחמש מדינות בארה"ב ועם 1,000עובדים בשטח.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x