שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בעלי מניות בכיל דורשים מהבכירים להשיב בונוסים

בעלי מניות המיעוט דורשים שהחברה תשיב כספי בונוסים ששילמה לבכיריה ב־2015–2014. זאת בטענה שהבונוסים ניתנו על בסיס רווח נקי מיוחד, שנוסחת החישוב שלו נעשתה אך ורק לצורך הענקת הבונוסים. לטענת בעלי מניות המיעוט, נגרם לחברה נזק של 20.8 מיליון שקל בשל כך

רעות שפיגלמן 07:5621.06.16

בעלי מניות המיעוט בכיל דורשים שהחברה תשיב כספי בונוסים ששילמה לבכיריה ב־2015–2014. זאת בטענה שהבונוסים ניתנו על בסיס רווח נקי מיוחד, שנוסחת החישוב שלו נעשתה אך ורק לצורך הענקת הבונוסים. לטענת בעלי מניות המיעוט, נגרם לחברה נזק של 20.8 מיליון שקל בשל כך.

 

בעלי המניות דורשים השבת מענקים שניתנו לשורה של נושאי משרה בחברה, בהם המנכ"ל סטפן בורגס, דן חן, אשר גרינבאום, ניסים אדר וצ'ארלס ווידהאוס. עו"ד רונן עדיני, שמייצג חלק מבעלי מניות המיעוט, שלח אתמול ליו"ר הדירקטוריון ניר גלעד מכתב התראה טרם הגשת תביעה נגזרת.

 

על פי הסכם ההעסקה של בורגס, שקיבל 7.8 מיליון שקל במענקים ב־2015–2014, כדי לחלק בונוס על החברה להציג רווחים שלא יפחתו מ־60% מהרווח הממוצע בשלוש השנים האחרונות. במכתב, שהגיע לידי "כלכליסט", נטען, למשל, כי עדכונים של מיליוני דולרים בסעיפי "ירידת ערך נכסים" וביטול הוצאות שנרשמו לשווי ההוגן של עסקאות גידור הביאו להגדלת הרווח הנקי שחושב במיוחד לצורך הענקת הבונוס. כך, למשל, הרווח הנקי ב־2014 עמד על 464 מיליון דולר ולא זיכה את בורגס בבונוס.

 

במכתב נטען כי 149 מיליון דולר, שנרשמו כהוצאה בסעיף הפרשה לבוררות, נוספו לרווח הנקי המיוחד ואפשרו את חלוקת המענקים. גם ב־2015, שבה עמד הרווח הנקי המדווח על 509 מיליון דולר, חזר על עצמו אותו דפוס פעולה.

 

במכתב הודגש כי העדכונים שבוצעו אינם תואמים את מדיניות התגמול של החברה ואינם סבירים. בנוסף נטען כי נושאי המשרה, ובפרט הדירקטורים והדח"צים, הפרו את חובת הזהירות והאמונים כלפי החברה ובעלי מניותיה.

מכיל נמסר: "החברה קיבלה את הפניה ולומדת אותה".

 

מנכ"ל כיל סטפן בורגס מנכ"ל כיל סטפן בורגס צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x