שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המפקחת על הבנקים אישרה את מינויו של פינטו למנכ"ל בנק הפועלים

עדיין לא נקבע מועד תחילת כהונתו של אריק פינטו כמנכ"ל בנק הפועלים. פינטו יחליף בתפקיד את ציון קינן, שהודיע על פרישה השנה

רעות שפיגלמן 18:1216.06.16
המפקחת על הבנקים, חדוה בר, אישרה היום (ה') את מינויו של אריק פינטו למנכ"ל בנק הפועלים. מועד תחילת כהונתו יקבע בהמשך. פינטו יחליף את ציון קינן שהודיע על פרישתו מוקדם יותר השנה, כשלושה ימים לאחר שחוק הגבלת השכר בסקטור הפיננסי עבר בקריאה שניה ושלישית בכנסת.

 

פינטו (54) משמש היום כמנהל תפעול ראשי של הבנק וכמ"מ של המנכ"ל. ועדת איתור שהוקמה על ידי הבנק בראשותו של היו"ר יאיר סרוסי בחנה מועמדותם של מספר בקשות שהוגשו והמליצה על מינויו של פינטו. הדירקטוריון אישר את המינוי בסוף חודש מאי.  

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
 
מבין אלו שהגישו מועמדות לתפקיד היה שוקי אורן, לשעבר החשב הכללי באוצר ומי שניהל את חברת קרדן.

 

פינטו בעל תואר שני במינהל ציבורי מאוניברסיטת קלארק בבוסטון. תפקידו הראשון של פינטו בבנק היה בנקאי במחלקת השקעות בבנק. מ-2013 עד לפברואר 2016 שימש פינטו כראש החטיבה הקמעונאית ולפני כן בין 2013-2009 שימש כראש חטיבת האסטרטגיה. בנוסף ביצע עוד כמה תפקידי מפתח כמו ניהול אגף משאבי אנוש ותפקידים ניהוליים נוספים במערך הסניפים.

 

כראש החטיבה הקמעונאית הקים פינטו את הסניפים הדיגיטליים של הבנק והוא אחראי לפיתוחם של מודלים למתן אשראי מיידי לעסקים קטנים. כראש חטיבת האסטרטגיה הקים פינטו את יחידות המודיעין העסקי של הבנק ואת יחידת הפינטק הפועלת לשילובם של אמצעים טכנלוגיים לשיפור פעילות הבנק. פינטו הוביל לפני כמה שנים את השינוי במערך הסניפים של הבנק כאשר חלק מעובדי הסניפים נויידו למרכזי תמיכה תפעוליים. 

חדוה בר חדוה בר צילום: אלכס קולומויסקי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x