שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הפניקס ומורי ארקין ישקיעו 60 מיליון דולר בחברות פארמה

השותפות החדשה, ארקין ביו־ונצ'רס, שתוחזק בידי ארקין אחזקות (51%) והפניקס (49%), מתכוונת להשקיע בחברות פארמה פרטיות בשלבי פיתוח

דרור רייך 07:3715.06.16

השגת תשואה בעולם עם ריבית אפסית היא משימה קשה, וכדי להצליח לספק תשואה למשקיעים קבוצת הפניקס החלה לשתף פעולה עם ארקין אחזקות שאותה ייסד מורי (משה) ארקין. על פי בית ההשקעות מדובר בשיתוף פעולה אסטרטגי להשקעות בחברות פארמה פרטיות בהיקף של 60 מיליון דולר עם אופציה להגדלת הסכום בעתיד.

השותפות החדשה שתקרא ארקין ביו־ונצ'רס תוחזק (51%) בידי ארקין אחזקות והפניקס תחזיק ב־49% מהשותפות. את השותפות ינהלו ד"ר פיני אורבך, מנהל תחום הפארמה בארקין אחזקות ואלעד גבעוני, מנהל מחלקת קרנות השקעה בהפניקס.

 

ארקין שנחשב כאחד מאנשי העסקים הבולטים בישראל, בוודאי בתחום מדעי החיים, השקיע גם בכמה חברות פארמה ציבוריות שלא נחלו הצלחה גדולה. כך, ההשקעה הישירה שלו (73%) באקסלנז ביוסיינס שעוסקת בפיתוח ושיווק מערכות לאיבחון מחלות כבד ודרכי העיכול הסבה ב־2015 למשקיעיה תשואת חסר של 69% ותשואת חסר של 42% ב־2014. גם מדיקל קומפרישין העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מכשיר רפואי לשיפור זרימת הדם, שבה מחזיק (35%) ארקין באמצעות קרן אקסלמד, הסבה ב־2015 למשקיעים הפסד של 74% והפסד של 82% ב־2014.

 

קבוצת הפניקס מנהלת כ־160 מיליארד שקל בכספי עמיתים ונוסטרו, והיא מאמינה כי הפעילות המשותפת צפויה להקנות לה חשיפה לחברות פארמה פרטיות כבר בשלבי הפיתוח. מדובר בהשקעה הגבוהה ביותר אי־פעם בחברות פרטיות מתחום הפארמה עבור הפניקס.

 

הפניקס מאמינה כי מינוף אמצעיה הכספיים בשילוב עם יכולותיה של ארקין אחזקות, המנוהלת על ידי ניר ארקין, שבבעלותה גם קרן אקסלמד שאחראית על השקעות של 250 מיליון דולר במכשור רפואי, תתרום לחברות פארמה בעלות פוטנציאל להצפת ערך משמעותי.

 

מורי ארקין מורי ארקין

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x